Termalica po zaciętym boju ograła Wisłę Płock. Hat-trick Karaska ozdobą meczu w Niecieczy
access_time 2024-08-22 10:11:00
Sześć goli padło podczas środowego meczu Bruk-Bet Termaliki z Wisłą Płock w ramach 6. kolejki Betclic 1 Ligi. Trzy z nich zdobył bohater "Słoni" Kacper Karasek. Ostatecznie jego drużyna wygrała 4:2 (0:1).

To był pojedynek dwóch drużyn, które jak dotąd, po pięciu kolejkach tegorocznego sezonu, nie zaznały goryczy porażki. Piłkarze Wisły Płock od początku postawili wysoko poprzeczkę, ale ich dwa pierwsze gole nie zostały uznane - pierwszy ze względu na faul, drugi z powodu spalonego. Bramkę zdobyli w 37. minucie po strzale z dystansu Jorge Jiméneza Rodrígueza.

Gospodarze wyrównali w 56. minucie. Kacper Karasek wykorzystał błąd Andriasa Edmundssona i uderzeniem z 18 metrów wpakował piłkę do bramki. Od 58. minuty goście grali w dziesiątkę, bo po drugiej żółtej kartce boisko opuścił David Niepsuj. W żaden sposób nie osłabiło to jednak ich siły ofensywnej. W 70. minucie wynik podwyższył Dominik Kun, ale radość przyjezdnych nie trwała długo. W 72. minucie po faulu na Damianie Hilbrychcie arbiter podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał Andrzej Trubeha. W szalonej końcówce Kacper Karasek skompletował klasycznego hat-tricka, zdobywając bramki w 88. i 90. minucie.

Bruk-Bet Termalica – Wisła Płock 4:2 (0:1) 0:1 Rodriguez 37, 1:1 Karasek 55, 1:2 Kun 70, 2:2 Trubeha 72-karny, 3:2 Karasek 88, 4:2 Karasek 90. Sędziował: Daniel Stefański. Żółte kartki: Fassbender (22 min) – Niepsuj (24).

Bruk – Bet Termalica: 1 Adrian Chovan –  77 Artem Putivtsev (64 18 Bartosz Farbiszewski),  29 Gabriel Isik, 23 Lukas Spendlhofer (57 8 Andrii Dombrovskyi) – 28 Maciej Ambrosiewicz,  6 Maciej Wolski, 10 Kacper Karasek -22 Noah Mrosek (57 86 Igor Strzałek),  17 Taras Zaviyskyi (46 21 Damian Hilbrycht) – 7 Morgan Fassbender (46 53 Andrzej Trubeha),  25 Kamil Zapolnik. Rezerwowi: 99 Miłosz Mleczko – 4 Daniel Cieśla, 8 Andrii Dombrovskyi,  12 Jakub Wróbel, 18 Bartosz Farbiszewski, 21 Damian Hilbrycht, 53 Andrzej Trubeha, 80 Jakub Różycki, 86 Igor Strzałek. Trener: Marcin Brosz.

Wisła Płock: 33 Maciej Gostomski – 44  Marcus Haglind-Sangré (68 17 Przemysław Misiak), 19 Andrias Edmundsson, 5 Bojan Nastić – 24  David Niepsuj, 8 Dani Pacheco, 18 Jorge Jiménez Rodríguez,  14 Dominik Kun, 37 Oskar Tomczyk (74 3 Ksawery Kukułka), 9 Dawid Kocyła (46 6 Krystian Pomorski) – 22 Piotr Krawczyk (68 20 Łukasz Sekulski). Rezerwowi: 99Bartłomiej Gradecki – 3 Ksawery Kukułka, 6 Krystian Pomorski, 11 Maciej Famulak, 16 Fabian Hiszpański, 17 Przemysław Misiak, 20 Łukasz Sekulski, 21 Miłosz Brzozowski,  66 Iban Salvador. Trener Marek Misiura.