Bruk-Bet Termalica Nieciecza nie zwalnia tempa. Czwarte zwycięstwo z rzędu
access_time 2024-08-12 11:23:00
Czwarte z rzędu zwycięstwo odnieśli w niedzielę (11 sierpnia) piłkarze Bruk-Betu Termaliki. "Słonie" na wyjeździe pokonali beniaminka Pogoń Siedlce 2:1.

Zwycięskie gole padły już w pierwszej połowie. Wynik otworzył w 27 minucie Andrzej Trubeha celnym strzałem zza pola karnego, jednak jeszcze przed przerwą gospodarze wyrównali po uderzeniu Cezarego Demianiuka. Tuż przed zejściem do szatni pięknym wolejem podwyższył na 2:1 Maciej Ambrosiewicz. Druga połowa nie przyniosła już zmiany wyniku.

„Słonie” utrzymują pozycję lidera rozgrywek Betclic 1 ligi. W następnej kolejce zmierzą się u siebie z Ruchem Chorzów. Mecz odbędzie się w najbliższą niedzielę, 18 sierpnia o godz. 14.30.

Pogoń Siedlce – Bruk-Bet Termalica 1:2 (1:2) 0:1 Trubeha 27, 1:1 Demianiuk 45, 1:2 Ambrosiewicz 45+2. Sędziował: Grzegorz Kawałko. Żółte kartki: Amoah (63 min) – Trubeha (3), Wolski (47), Cieśla (78).

Bruk - Bet Termalica: 1 Adrian Chovan –  77 Artem Putivtsev, 3 Arkadiusz Kasperkiewicz,  23 Lukas Spendlhofer –  8 Andrii Dombrovskyi (90 21 Damian Hilbrycht),  28 Maciej Ambrosiewicz,  6 Maciej Wolski, 53 Andrzej Trubeha (72 12 Jakub Wróbel) –  80 Jakub Różycki (56 4 Daniel Cieśla), 17 Taras Zaviyskyi (10 Kacper Karasek)- 7 Morgan Fassbender (46 25 Kamil Zapolnik). Rezerwowi: 99 Miłosz Mleczko –  4 Daniel Cieśla, 10 Kacper Karasek, 12 Jakub Wróbel, 16 Tomasz Płaneta, 18 Bartosz Farbiszewski, 21 Damian Hilbrycht, 25 Kamil Zapolnik, 90 Jakub Nowakowski. Trener: Marcin Brosz.

Pogoń: 23  Mateusz Pruchniewski – 10 Piotr Pyrdoł (76 3 Robert Majewski), 31 Ernest Dzięcioł, 16  Jonh Amoah, 4 Miłosz Drąg (76 17 Ołeksij Zinkewycz) – 43 Lukas Hrnicar (66 71 Krzysztof Danielewicz), 8 Jakub Sinior, 9 Jakub Lutostański (76 7 Damian Szuprytowski), 47 Oskar Krzyżak – 77 Daniel Pik (66 12 Titas Milašius), 56 Cezary Demianiuk. Rezerwowi: 95 Eric Topór – 3 Robert Majewski, 7 Damian Szuprytowski, 11 Mateusz Majewski, 12 Titas Milašius, 17 Ołeksij Zinkewycz, 26 Jakub Okusami, 55 Cássio, 71 Krzysztof Danielewicz. Trener: Marek Brzozowski.