Maciej Gładysz wygrał wyścig w Formule 4: "Niesamowicie było usłyszeć hymn Polski ze szczytu podium"
access_time 2024-07-08 11:39:00
Tarnowianin Maciej Gładysz po raz pierwszy w karierze stanął na najwyższym stopniu podium w hiszpańskiej Formule 4. 16-latek na francuskim torze Paul Ricard tarnowianin zdobył pole position, prowadząc od startu do mety.

Maciej Gładysz, startujący w zespole MP Motorsport, w kwalifikacjach zajął odpowiednio trzecie, drugie i pierwsze pole startowe do wyścigów trzeciej rundy swojego pierwszego sezonu w Formule 4.

Pierwszy wyścig 16-latek zakończył na czwartej pozycji w stawce 35 zawodników z całego świata i stanął na podium w klasyfikacji debiutantów. W drugim wyścigu podopieczny Orlen Teamu uplasował się na trzecim miejscu. W trzecim - startował z pierwszego pola, prowadził od startu do mety i nie dał rywalom szans, sięgając po swoje pierwsze zwycięstwo w F4.

- Wspaniale było sięgnąć na torze Paul Ricard po moje pierwsze zwycięstwo w Formule 4 po starcie z pole position i zaciętej walce do samej mety. Niesamowicie było usłyszeć hymn Polski ze szczytu podium - skomentował swój sukces Maciej Gładysz.

Po rewelacyjnym weekendzie tarnowianin awansował z ósmego na czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej. Czwarta z siedmiu rund Hiszpańskiej Formuły 4 odbędzie się na torze Motorland Aragón w ostatni weekend lipca.