Z tej kategorii
Królowa sportu na stadionie TOSiR. VIII Otwarte Mistrzostwa Tarnowa - Sokołów Awards Competition w lekkiej atletyce

2024-06-17 Sport

Królowa sportu rządziła w niedzielę (16 czerwca) na stadionie Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Piłsudskiego. Rozegrane zostały VIII Otwarte Mistrzostwa Tarnowa - Sokołów Awards Competition w lekkiej atletyce oraz zawody Sokołów Cup.

Tarnowski Festiwal Rowerowy - święto cyklistów na zboczu Góry św. Marcina

2024-06-16 Sport

To było istne rowerowe szaleństwo. W niedzielę na zboczu Góry św. Marcina odbyła się kolejna edycja Pucharu Tarnowa MTB cross-country. Towarzyszyły jej: zawody downhillowe, rozgrywane na trasach Bike Park Marcinka w ramach siódmej edycji Tarnowskich Ściganek, zawody dla dzieci w ramach Pucharku Tarnowa MTB, a także konkurencje dodatkowe, takie jak Ninja Warrior - rowerowy tor przeszkód na czas, One Leg Race - wyścig z jednym pedałem, Bunny Hop Challenge - kto wyżej, Best Whip Contest - najbardziej stylowe gięcie, czy Long Jump Contest - wyłonienie skoczka, który poleci najdalej. Wszystko to pod szyldem Tarnowskiego Festiwalu Rowerowego. Zobaczcie zdjęcia.

Wygrana piłkarzy Tarnovii w ostatnim domowym meczu sezonu

2024-06-16 Sport

W ostatnim spotkaniu przed własną publicznością sezonu 2023/2024, występujący w V lidze piłkarze Tarnovii Tarnów podejmowali zespół Orzeł Dębno. W pierwszym meczu tych drużyn lepsi byli zawodnicy z Dębna, którzy u siebie pokonali tarnowian 5:3.

Pewna wygrana żużlowców Unii Tarnów w domowym meczu z Lokomotivem

2024-06-03 Sport

W niedzielnym, domowym meczu V kolejki Krajowej Ligi Żużlowej, Unia Tarnów pokonała Optibet Lokomotiv Daugavpils 57:33. To już drugie zwycięstwo "Jaskółek", które zajmują obecnie trzecie miejsce w tabeli.

Siatkarska Złota Liga w Arenie Jaskółce Tarnów

2024-06-03 Sport

Od piątku do niedzieli Arena Jaskółka Tarnów była miejscem rywalizacji męskich i kobiecych drużyn w ramach CEV Volleyball European Golden League. W turnieju Złotej Ligi kobiet rywalizowały reprezentacje Czech, Ukrainy i Portugalii, a wśród mężczyzn zaprezentowały się ekipy z Ukrainy, Belgii i Portugalii. Kibice mogli obejrzeć po dwa spotkania dziennie.

Małe derby Tarnowa. Zdecydowała jedna bramka

2024-06-01 Sport

W sobotę w Tarnowie doszło do derbowego pojedynku. Na stadionie przy ul. Bandrowskiego do walki stanęli: MKS Tarnovia Tarnów i drużyna Unii II Tarnów. Mecz był niezwykle zacięty i posypało się sporo żółtych i czerwonych kartek. Jedna skuteczna akcja zdecydowała o zwycięstwie rezerw Unii. Bramkę dla gości zdobył w 42. minucie Mateusz Michalik.

Tarnowianie nie zagrają o medale

2024-05-31 Sport

Szczypiorniści MKS-u Pałac Młodzieży Tarnów nie wykorzystali atutu własnego boiska. W rozgrywanym w Tarnowie finałowym turnieju o Puchar Związku Piłki Ręcznej w kategorii młodzików w swojej grupie zajęli trzecie - nie dające awansu do półfinałów trzecie miejsce. W rozgrywkach wzięło udział w sumie osiem zespołów.

Medalowy debiut „Mastersów” Peyomi Tarnów

2024-05-28 Sport

Ostatnie dni obfitują w doskonałe wieści płynące z najmłodszego tarnowskiego klubu pływackiego UKS Peyomi. Najpierw niemal wszyscy członkowie grupy starszej zakwalifikowali się do Kadry Województwa Młodzików, potem kolejne medale z zawodów przywiozła grupa młodsza, a w ostatni weekend klub rozpoczął pisanie nowego rozdziału swojej historii biorąc udział w Pucharze Polski Masters w Świdniku. Skromna, trzyosobowa ekipa pływaków w swoim debiucie wywalczyła osiem medali w tym aż cztery złote.