Chętni do pracy w policji poddali się testowi sprawności fizycznej. Jak im poszło?
access_time 2024-06-17 10:22:00
45 osób wzięło udział w policyjnym teście sprawnościowym zorganizowanym w piątek (14 czerwca) w hali Arena Jaskółka przez Komendę Miejską Policji w Tarnowie. Aby go zdać, należy pokonać tor przeszkód w czasie krótszym niż 1 min 41 s. Udało się to 28 potencjalnym kandydatom do służby.

W piątek w hali Arena Jaskółka w Mościcach potencjalni kandydaci do służby w policji pod okiem instruktorów sprawdzali swoje przygotowanie do testu sprawności fizycznej. Składa się na niego osiem etapów, wśród nich m.in.: okrążanie stojaków, przewroty na materacu, przenoszenie manekina o wadze 28 kilogramów, rzuty piłką lekarską, czy przeskoki przez płotki. Warunkiem zaliczenia testu jest pokonanie toru przeszkód w czasie nie dłuższym niż 1 min 41 s (normy czasowe oraz poszczególne elementy toru są jednakowe dla kobiet i dla mężczyzn).

Do próbnego testu zgłosiło się 45 osób - 23 mężczyzn i 22 kobiety. Ukończyli go wszyscy uczestnicy, jednak tylko 28 osób zmieściło się w narzuconym limicie czasowym. Najlepszy czas wyniósł 1:09,30, wśród kobiet - 1:26,00. 

- Najlepsi otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. W związku z dużym zainteresowaniem tarnowscy policjanci rozważają termin kolejnego takiego próbnego testu - informuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy KMP w Tarnowie.

Test sprawności fizycznej to jeden z etapów postępowania kwalifikacyjnego przy przyjęciu do policji. Aby zostać policjantem, należy przejść pozytywnie całą procedurę rekrutacyjną, która składa się jeszcze z testu wiedzy, testu psychologicznego oraz rozmowy kwalifikacyjnej. Ponadto każdy z kandydatów musi wykonać badania lekarskie i przedstawić zaświadczenie o braku przeciwwskazań do służby w policji.

ac / fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821