Z tej kategorii
Trwają ćwiczenia Dragon-24. Kolumny wojskowe na drogach, utrudnienia w ruchu i apel o nierobienie zdjęć

2024-02-28 Wiadomości

Na terenie całej Polski rozpoczęły się ćwiczenia wojskowe państw członkowskich NATO pod kryptonimem Dragon-24. To kluczowy element wspólnych ćwiczeń Steadfast Defender-24. Wojsko Polskie podkreśla, że to ćwiczenia o charakterze defensywnym, nie są skierowane przeciwko żadnemu państwu.

Wincenty Witos został pośmiertnie Honorowym Obywatelem Powiatu Tarnowskiego

2024-02-28 Wiadomości

Wincenty Witos pośmiertnie otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Powiatu Tarnowskiego. Wyróżnienie z rąk wicestarosty tarnowskiego Jacka Hudymy i przewodniczącego Rady Powiatu Pawła Smolenia odebrał prawnuk Witosa Marek Steindel.

PiS przedstawiło kandydata na prezydenta Tarnowa. "Jestem człowiekiem do zadań specjalnych"- mówi o sobie Henryk Łabędź

2024-02-27 Wiadomości

Henryk Łabędź, obecny prezes Zakładów Mechanicznych w Tarnowie jest kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta miasta Tarnowa w kwietniowych wyborach samorządowych - ogłosiła Anna Pieczarka podczas konferencji prasowej, która odbyła się we wtorek (27 lutego) w samo południe na tarnowskim rynku. Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało również kandydatów w wyborach do Rady Miejskiej.

"Biskup Artur Ważny jest odważny!" Sprzeciw wobec zamiatania pod dywan afer pedofilskich w Kościele

2024-02-27 Wiadomości

"Brak mi słów... Pomieszane ze sobą gniew, złość, wstyd... Brak zgody. Modlę się... Jeszcze raz prezentuję "talerz skrzywdzonych". Tym razem publicznie. Solidaryzuję się z osobami skrzywdzonymi w Kościele. Znów niewidzianymi, dokrzywdzonymi...Modlę się za Was. I...przepraszam +" - napisał bp Artur Ważny. To reakcja na rezygnację metropolity szczecińsko-kamieńskiego, arcybiskupa Andrzeja Dzięgi i jego lakoniczny list do kapłanów, nie wskazujący faktycznych powodów tej decyzji.

"Zarzuty mają charakter polityczny i pomawiający. Jestem niewinny". Roman Łucarz wydał oświadczenie

2024-02-27 Wiadomości

"Zarzuty sformułowane przez Prokuratura Prokuratury Okręgowej w Krakowie są nieprawdziwe. Mają one wyłącznie charakter polityczny, pomawiający i uchybiający godności urzędu Starosty powiatu tarnowskiego" - zapewnia starosta tarnowski Roman Łucarz w oświadczeniu wydanym w związku z zastosowaniem wobec niego tymczasowego aresztowania oraz przedstawieniem zarzutów w śledztwie dotyczącym przejęcia majątku podopiecznego DPS przez gminę Szerzyny.

Sławomir Kolasiński odwołany z funkcji skarbnika miasta. Jest następca

2024-02-27 Wiadomości

Tarnowscy radni odwołali Sławomira Kolasińskiego z funkcji skarbnika miasta. Powołali również nowego skarbnika. Została nim jego dotychczasowa zastępczyni - Halina Tokarz-Jarosz.

Cztery "Białe Soboty" w szpitalu św. Łukasza. Bezpłatne badania i konsultacje już od 2 marca

2024-02-26 Wiadomości

Szpital św. Łukasza w Tarnowie organizuje w marcu "Białe Soboty", podczas których będzie można skorzystać z porad, konsultacji, a także wykonać badania profilaktyczne.

Zamiast Tarnowskiego Klastera Przemysłowego - Agencja Rozwoju Tarnowa? NMT odsłania kolejny punkt programu

2024-02-26 Wiadomości

Likwidacja Rady Gospodarczej przy prezydencie Tarnowa, utworzenie Agencji Rozwoju Tarnowa (ART) w miejscu Tarnowskiego Klastera Przemysłowego (TKP) i otworzenie się na dialog z przedsiębiorcami - to kolejne propozycje programowe Komitetu Wyborczego Jakuba Kwaśnego Nasze Miasto Tarnów. "Każde spotkanie z lokalnymi przedsiębiorcami będę zaczynał od pytania „W czym mogę pomóc?” - mówi Jakub Kwaśny.