Tarnowianie nie zagrają o medale
access_time 2024-05-31 23:42:00
Szczypiorniści MKS-u Pałac Młodzieży Tarnów nie wykorzystali atutu własnego boiska. W rozgrywanym w Tarnowie finałowym turnieju o Puchar Związku Piłki Ręcznej w kategorii młodzików w swojej grupie zajęli trzecie - nie dające awansu do półfinałów trzecie miejsce. W rozgrywkach wzięło udział w sumie osiem zespołów.

W pierwszym spotkaniu tarnowianie przegrali 23:26 z drużyną Wybrzeża Gdańsk. W kolejnym, po najbardziej zaciętym przebiegu meczu pokonali 21:20 swoich rówieśników z Orlenu Wisły Płock. W bardzo ważnym, decydującym o kolejności w grupie spotkaniu drużyna Orlenu Wisły pokonała 20:16 Wybrzeże Gdańsk i po końcowym gwizdku sędziów z takiego rezultatu cieszyły się obie drużyny. Wygrana tarnowian w ostatnim meczu z VIVE Kielce nie miała już znaczenia. Trzy zespoły: Orlen Wisła, Wybrzeże i MKS PM zakończyły rywalizację z dorobkiem czterech punktów. O kolejności decydowała więc różnica bramek pomiędzy zainteresowaną trójką. Orlen Wisła miała bilans +3, Wybrzeże - 1, MKS PM -2.

W ostatnim meczu tarnowianie wysoko 23:15 pokonali VIVE Kielce, zajęli w grupie trzecie, a w Polsce piąte miejsce. W trwającym do niedzieli turnieju w półfinałach oprócz zespołów z Płocka i Gdańska zagrają drużyny Gwardii Opole i MTS-u Lidera Radom.

Turniej współfinansowany jest z budżetu miasta Tarnowa, a honorowy patronat nad nim objął prezydent Tarnowa, Jakub Kwaśny.

T. Schenk

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821