W środę drugi spacer tarnowskim szlakiem maszkaronów. Organizatorzy zapowiadają także niespodzianki dla dzieci
access_time 2024-05-27 14:22:00
Po sporym sukcesie pilotażowego spacerku po Tarnowie szlakiem maszkaronów, Tarnowskie Centrum Informacji zaprasza na kolejną wycieczkę z przewodnikiem w poszukiwaniu miniaturowych figurek fantastycznych stworków. Zaplanowano ją na najbliższą środę, 29 maja.

Jak informuje tarnowski magistrat, spacerek będzie się nieco różnił od tego, który 30 kwietnia zainaugurował szlak maszkaronów. Wydarzenie organizowane jest w ramach Miejskiego Dnia Dziecka, stąd na mniejszych i większych uczestników czekać będą pewne niespodzianki. Spacer jest bezpłatny. Zbiórka przy Tarnowskim Centrum Informacji (Rynek 7) o godz. 17.

Warto dodać, że szlak maszkaronów można zwiedzać nie tylko z mapką tradycyjną, ale także interaktywną. Od kilku dni działa nowa strona internetowa maszkarony.tarnow.pl, na której można nie tylko zaplanować wycieczkę, ale również znaleźć sporo informacji o szlaku i jego twórcach. W planach organizatorów jest jeszcze wydanie gadżetów z maszkaronami oraz powiększenie szlaku o kolejne figurki.

Wykonanie wszystkich rzeźb maszkaronów kosztowało 126 tysięcy złotych. Pieniądze pochodziły z Funduszy Norweskich.

ac / fot. archiwum

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821