233 zdjęcia w finale XX edycji Grand Press Photo. Wśród nich fotografia z Tarnowa
access_time 2024-05-20 07:59:00
Zdjęcie Marka Ladzińskiego wykonane w Tarnowie podczas zeszłorocznych Igrzysk Europejskich we wspinaczce sportowej znalazło się w finale prestiżowego konkursu Grand Press Photo.

Fotografia wykonana podczas rywalizacji w konkurencji wspinaczki bouldering, przedstawia francuską zawodniczkę Agathe Calliet w trakcie imponującego przejścia kobiecego problemu wspinaczkowego. Autorem zdjęcia jest Marek Ladziński, pochodzący z Gdańska utalentowany freelancer, który od lat zajmuje się fotografią reportażową w tym fotografią sportową, między innymi specjalizując się w zdjęciach związanych ze wspinaczką. Ladziński jest również jednym z współtwórców działającej od ponad piętnastu lat w Tarnowie ścianki wspinaczkowej La Roca. Wraz z Edytą Ropek i Arkadiuszem Kamińskim stworzyli markę zajmującą się popularyzacją wspinaczki sportowej wśród dzieci i młodzieży. Geneza nazwy ścianki pochodzi od nazwisk inicjatorów projektu (Ladzinski, Ropek, Kamiński).

Grand Press Photo to prestiżowy konkurs dla profesjonalnych fotoreporterów zatrudnionych w redakcjach prasowych, agencjach fotograficznych oraz freelancerów. Światowej sławy fachowcy oceniają prace fotoreporterów w dorocznym konkursie organizowanym przez miesięcznik „Press".

W tegorocznej XX edycji Grand Press Photo do finału nominowano 233 zdjęć 56 autorów. Fotografia Marka Ladzińskiego została przyjęta w kategorii Single - Kultura, Hobby, Sport.

Od kilku dni trwa głosowanie na Nagrodę Internautów, którzy wybiorą najlepsze zdjęcie wśród wszystkich nominowanych w kategoriach Single i Stories. Jeśli podoba wam się wspinaczkowe zdjęcie z Tarnowa, możecie na nie oddać głos tutaj. Głosowanie trwa do 21 maja, do godziny 23:59.

Laureaci XX Grand Press Photo 2024 zostaną ogłoszeni podczas uroczystej gali, która odbędzie się 22 maja w Mazowieckim Teatrze Muzycznym im. Jana Kiepury w Warszawie.

ac / fot. Marek Ladziński

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821