29-latek wjechał samochodem w pryzmę kruszywa. Był kompletnie pijany
access_time 2024-05-06 11:58:00
Blisko 3 promile alkoholu miał 29-letni kierowca volkswagena, który w Kozłowie (gm. Gręboszów w pow. dąbrowskim) wjechał w pryzmę kruszywa. Mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności i przepadek samochodu.

W piątek (3 maja) około godziny 11.30, dąbrowscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące kierowcy volkswagena, którego zachowanie wskazywało, że jest nietrzeźwy. W miejscowości Kozłów (gm. Gręboszów) podejrzany staranował oznakowanie pionowe i zatrzymał auto na pryzmie kruszywa.

- Na miejscu okazało się, że 29- letni mieszkaniec powiatu niżańskiego poruszał się drogą wojewódzką nr 973 w kierunku miejscowości Borusowa, a następnie zignorował znak zakaz ruchu i wjechał w kruszywo niszcząc przy tym oznakowanie pionowe. Mężczyzna został poddany badaniu trzeźwości i wówczas okazało się, że nie powinien kierować pojazdami mechanicznymi. W jego organizmie było blisko 3 promile alkoholu - relacjonuje asp. Ewelina Fiszbain, rzecznik prasowy dąbrowskiej policji.

Mężczyzna stracił prawo jazdy. Grozi mu zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna, kara pozbawienia wolności do 3 lat i konfiskata auta. Samochód 29-latka zabezpieczono na parkingu strzeżonym.

ac / fot. Policja

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821