Przegrana piłkarzy Unii z Wieczystą po słabszej drugiej połowie
access_time 2024-04-27 23:15:00
W dwudziestej siódmej kolejce spotkań o mistrzostwo III ligi piłki nożnej na Stadionie Miejskim w Tarnowie-Mościcach piłkarze Unii Tarnów podejmowali lidera ligowej tabeli, drużynę KS Wieczysta Kraków. W rundzie jesiennej biało-niebiescy ulegli Wieczystej 1:6.

Pierwsza połowa spotkania była bardzo wyrównana, a gospodarze mocno naciskali na rywala. Jaskółki miały kilka dogodnych sytuacji strzeleckich jednak żadnej z nich nie udało się zamienić na bramkę. Tarnowianie bardzo dobrze spisywali się w defensywie. Pierwsza część meczu zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron górowali goście. Już w 46 minucie wynik otworzył Tomasz Swędrowski. Następnie hat-trick'a zaliczył Michał Trąbka, który pokonał bramkarza Unii w 64,73 i 82 minucie i goście prowadzili już 4:0. Trzy minuty później celnym strzałem popisał się Karol Danielak i ostatecznie podopieczni trenera Radosława Jacka przegrali to spotkanie 0:5.

Podczas meczu oprócz sportowych emocji na kibiców czekały rodzinne atrakcje takie jak grill, dmuchane zamki, malowanie twarzy, i wiele innych. W przerwie można było podziwiać występy tancerzy z AX Dance Academy.

Kolejne spotkanie tarnowianie rozegrają 4 maja. W Nowym Targu zmierzą się z tamtejszym Podhalem.

ZKS Unia Tarnów – KS Wieczysta Kraków 0:5 (0:0)

Bramki: Tomasz Swędrowski 46, Michał Trąbka 64, 73, 82, Karol Danielak 85