Wąskie gardło na ul. Lwowskiej w końcu zostanie zlikwidowane. Inwestycja otrzyma rządowe wsparcie
access_time 2024-04-16 10:22:00
Po kilku nieudanych próbach, Tarnów w końcu otrzymał dotację na rozbudowę kolejnego odcinka ulicy Lwowskiej - "wąskiego gardła" od skrzyżowania z ulicą Orkana w kierunku ronda. Ministerstwo infrastruktury dofinansuje inwestycję połową kosztów, czyli kwotą 12,5 mln zł.

Tarnów otrzymał z ministerstwa infrastruktury zapewnienie dofinansowania do modernizacji newralgicznego odcinka ul. Lwowskiej. Chodzi o przejazd pod wiaduktem kolejowym pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Orkana a rondem. - Rząd PiS dwukrotnie odrzucał wniosek Tarnowa o dofinansowanie przebudowy ul Lwowskiej. Obecnie nastąpiła radykalna zmiana. Mamy zapewnienie współfinansowania z rezerwy ministra infrastruktury - ogłosił prezydent Roman Ciepiela.

- Projekt gotowy jest już od dawna, zaś ponad półtora roku gotowe jest zezwolenie na realizację tej inwestycji. Całość prac szacowana jest na około 25 milionów złotych, z rezerwy ministra infrastruktury otrzymamy 12,5 mln - dodaje. Drugie tyle dołoży miasto z zaciągniętego na ten cel kredytu, na co radni zgodzili się podczas nadzwyczajnej sesji 25 stycznia br.

Zadanie obejmuje m.in. poszerzenie drogi pod wiaduktem o kolejne dwa pasy ruchu (w sumie będą cztery). Ciąg komunikacyjny dla pieszych i rowerzystów zostanie przeniesiony pod sąsiedni wiadukt, gdzie powstanie podwieszona kładka pieszo-rowerowa, łącząca się z wyremontowanymi ulicami: Okrężną i Braci Saków. Efektem modernizacji kolejnego odcinka Lwowskiej ma być poprawa warunków i bezpieczeństwa na drodze, usprawnienie ruchu pojazdów, jak również poprawa stanu nawierzchni drogi.

Przetarg na inwestycję wkrótce ma zostać ogłoszony. Prace mają ruszyć jeszcze w tym roku. 

A. Cichy / fot. archiwum UMT

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821