Szykują się remonty w dwóch podtarnowskich DPS-ach
access_time 2024-04-11 11:32:00
"Dom Pomocy Społecznej w Stróżach jeszcze w tym roku przejdzie kompleksowy remont, natomiast w Domu Pomocy Społecznej w Nowodworzu zostaną wyremontowane łazienki" - zapowiada wicestarosta tarnowski Jacek Hudyma. Władze powiatu podpisały umowę z wykonawcą na modernizację obu budynków. Łączny koszt zadania to ponad 5 mln 300 tys. zł, z czego ponad 4 mln zł to dofinansowanie przyznane w zeszłym roku z rządowego Funduszu "Polski Ład".

W siedzibie starostwa powiatowego podpisano umowę na kompleksowy remont DPS w Stróżach (gm. Zakliczyn), łącznie z wymianą dachu, a także instalacji wodno-kanalizacyjnych i sanitarnych oraz remont łazienek w DPS w Nowodworzu (gm. Tarnów).

- Po tej inwestycji warunki bytowe mieszkańców DPS-ów ulegną znacznej poprawie, ich komfort funkcjonowania zdecydowanie się zmieni. Przygotowanie inwestycji nie było procesem łatwym, dlatego chciałbym podziękować wszystkim, którzy pracowali i nadal pracują nad sfinalizowaniem zadania. Dziękuję wykonawcy i cieszę się, że nasi podopieczni będą mieć swój nowy, przyjazny i bezpieczny dom - powiedział wicestarosta Jacek Hudyma.

Przetarg na remont wygrała firma budowlana Jacka Solaka.

ac / fot. archiwum starostwa powiatowego

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821