I znów zakwitły tulipany. Kwiaty zostaną rozdane w zamian za datki na rzecz hospicjum Via Spei
access_time 2024-04-10 14:55:00
Na terenie hospicjum Via Spei w Tarnowie trwa wiosenna odsłona edukacyjno-charytatywnej akcji "Tulipany". Jej celem jest pomoc nieuleczalnie chorym i ich rodzinom, a także promowanie idei wolontariatu wśród dzieci i młodzieży.

Fundacja Kromka Chleba kontynuuje rozpoczętą w 2022 roku akcję edukacyjno-charytatywną na rzecz hospicjum Via Spei. Jak z zadowoleniem podkreśla prezes fundacji Anna Czech, do kampanii przyłącza się coraz więcej szkół z Tarnowa i regionu. W zeszłym roku uczniowie posadzili tulipany na zieleńcu wokół hospicjum i w ogródkach swoich placówek. Teraz, gdy kwiaty już zakwitły, zostaną ścięte i rozdane przechodniom w zamian za wolne datki.

- Hospicjum jest już wypełnione pacjentami, jest personel, który jest oddany i bardzo dobrze wykonuje swoje zadania, ale wciąż są potrzeby, dlatego fundacja wciąż będzie wspierać hospicjum - mówi Anna Czech, prezes Fundacji Kromka Chleba.

Pieniądze, które zostaną zebrane w ramach tulipanowej kampanii, zostaną przeznaczone m.in. na urządzenie ogrodu oraz sprzęt medyczny i jednorazowy. - Po akcji zrobimy podsumowanie i pokażemy na co konkretnie pieniądze zostały wydane - zaznacza szefowa fundacji.

W tym roku wydarzeniu po raz pierwszy towarzyszyć będzie maskotka fundacji, przypominająca wyglądem kromkę chleba. - Zaprojektowała ją moja wnuczka Laura, a wykonana została przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej. Strój uszyła krawcowa, pani Ewelina - mówi Anna Czech.

W przedsięwzięcie zaangażowanych jest kilkadziesiąt szkół z Tarnowa i regionu.

- W gminie Zakliczyn wszystkie szkoły podstawowe włączą się w tę akcję. 21 kwietnia będziemy kwestować przy kościołach i na rynku w Zakliczynie - zapowiada Dawid Chrobak, burmistrz Zakliczyna.

Hospicjum Via Spei działa w Tarnowie od stycznia tego roku. Budowana przez 12 lat z inicjatywy Fundacji Kromka Chleba placówka, zapewnia ubezpieczonym pacjentom bezpłatną, kompleksową opiekę paliatywno-hospicyjną.

A. Cichy / fot. T. Schenk

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821