W Tarnowie znów będzie można otrzymać bezpłatne sadzonki roślin
access_time 2024-04-09 14:44:00
W najbliższy piątek (12 kwietnia) na "Kantorii" w Tarnowie odbędą się dwie przyrodnicze akcje, w ramach których będzie można dostać darmową sadzonkę drzew, krzewów lub roślin doniczkowych.

W piątek (12 kwietnia) o godzinie 15. na "Kantorii" w Tarnowie rozpoczną się warsztaty przyrodnicze zorganizowane przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego. Na chętnych będzie też czekać kilkaset sadzonek drzew i krzewów. Żeby otrzymać jedną z nich wystarczy odwiedzić namiot Zespołu Parków Krajobrazowych i odpowiedzieć na proste pytanie przyrodnicze.

Akcja potrwa do godz. 17.30, a wydarzenie realizowane jest w ramach projektu "Zielony Tarnów - miasto przyszłości”, finansowanego ze środków budżetu Województwa Małopolskiego z 6. edycji Budżetu Obywatelskiego.

To nie wszystko. W tym samym dniu i o tej samej porze, Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Tarnowa rozdawać będzie sadzonki roślinek doniczkowych w zamian za minimum pięć sztuk zużytych baterii. Dostępne będą m.in. skrzydłokwiaty, paprotki, grubosze, zielistki, trzykrotki, fitonie, selaginelle i palmy Areca. Zebrane baterie trafią do Spółdzielni Pracy ARGO-FILM, specjalizującej się w zbiórce, transporcie, utylizacji i odzysku odpadów niebezpiecznych.

Na jednego mieszkańca, który weźmie udział w akcji, przypadnie jeden zestaw - roślinka i ekogadżet. Liczba roślin jest ograniczona. Projekt realizowany jest z funduszy norweskich.

ac / fot. archiwum

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821