W szpitalu św. Łukasza w Tarnowie zakończono modernizację Oddziału Okulistyki
access_time 2024-04-03 10:45:00
W Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie otwarto wyremontowany i rozbudowany Oddział Okulistyki. Wartość inwestycji to 5,8 mln zł. 3 mln przekazało Województwo Małopolskie, a reszta pochodzi z budżetu szpitala.

- Oddział został powiększony. Teraz to jest około 976,00 m2, co stanowi znaczące powiększenie powierzchni. Dzięki inwestycji powstały: sala operacyjna najwyższego standardu i sala zabiegowa o podwyższonym reżimie sanitarnym. Zwiększy to możliwość przeprowadzania operacji i spowoduje, że te zabiegi będą mogły być wykonywane płynnie, że nie trzeba będzie na nie tak długo czekać, miejmy nadzieję, że kontrakt na to wszystko pozwoli - mówiła podczas oficjalnego otwarcia oddziału Anna Czech, dyrektorka szpitala im. św. Łukasza w Tarnowie.

Dla pacjentów przygotowano również komfortowe sale 2-łóżkowe z łazienkami oraz salę pooperacyjną. Z kolei unikatowa w regionie poradnia konsultacyjna dla wcześniaków i noworodków została wyposażona w ciemnie do badań siatkówki, co dla tej grupy pacjentów jest niezwykle istotne. Przebudowa objęła również pracownię laserową, co pozwoliło na stworzenie nowoczesnych i funkcjonalnych przestrzeni medycznych.

Warto dodać, że Oddział Okulistyki współpracuje z SOR-em i poza wykonywaniem planowych zabiegów, niesie również pomoc pacjentom w nagłych przypadkach.

- Oddział Okulistyki to oddział, który jest bardzo ważny w naszym szpitalu, w naszym regionie, w całej Małopolsce, ponieważ daje w pełni kompleksową ofertę dla pacjentów. Jestem przekonana, że teraz poprawią się nie tylko warunki pobytu pacjentów, ale też komfort pracy personelu - zaznaczyła Anna Czech.

Koszt całego przedsięwzięcia opiewa na kwotę 5,8 mln zł, z czego część -  3 mln zł - przekazało Województwo Małopolskie.

A. Cichy / fot. T. Schenk

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821