Kierowca bmw miał prawie 1,9 promila alkoholu. Policja zarekwirowała mu auto
access_time 2024-03-22 13:53:00
Prawie 1,9 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał 42-letni kierowca samochodu marki BMW X6, zatrzymany przez tarnowskich policjantów na ul. Nowodąbrowskiej. Zgodnie z nowymi przepisami, grozi mu przepadek samochodu. Auto zostało zabezpieczone na parkingu strzeżonym.

We wtorek (19 marca) w godzinach wieczornych, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie odebrał zgłoszenie dotyczące kierowcy BMW X6, który prowadził auto w sposób niebezpieczny i zachodziło podejrzenie, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu. Według informacji osoby zgłaszającej, kierujący zjechał z autostrady na węźle Tarnów-Centrum. Skierowany na miejsce patrol drogówki zatrzymał wskazane auto. Za kierownicą bmw siedział 42-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego. Funkcjonariusze przebadali go na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu.

- Urządzenie wykazało 0,9 mg/l co daje prawie 1,9 promila alkoholu. W związku z powyższym, jego pojazd został zabezpieczony procesowo i odholowany na parking Komendy Miejskiej Policji. Wobec kierującego zostanie wszczęte postępowanie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości tj. z art. 178a§ 1 kodeksu karnego za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych przez 3 lata - przekazał asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

To już trzeci samochód zabezpieczony przez tarnowską policję w związku ze zmianą przepisów dotyczących nietrzeźwych kierowców. Zgodnie z prawem, kierowca, który prowadzi samochód mając co najmniej 1,5 promila alkoholu we krwi, musi się liczyć z konfiskatą auta, nawet jeśli nie spowodował wypadku. 

ac / fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821