Kandydat PiS na prezydenta Tarnowa deklaruje, że jeśli wygra wybory, przez rok będzie pracował za darmo
access_time 2024-03-16 15:33:00
Kampania wyborcza trwa. Walczący o fotel prezydenta Tarnowa Henryk Łabędź wraz z kandydatami PiS do Rady Miejskiej zaprezentował kolejne postulaty ze swojego programu wyborczego pn. "4P dla Tarnowa". Wśród nich jest rewitalizacja Wielkich Schodów. Henryk Łabędź obiecuje też, że jeśli wygra wybory, przez rok będzie pracował za darmo, bo całą pensję przeznaczy na cele charytatywne.

Według wcześniejszych zapowiedzi, w sobotę (16 marca) miała się odbyć konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości. Jednak w związku z doniesieniami o finansowych tarapatach żużlowej Unii Tarnów, we wtorek (12 marca) kandydat PiS na prezydenta Tarnowa, Henryk Łabędź postanowił odwołać to wydarzenie, a środki, które miały być na nie przeznaczone (chodzi o kwotę 5 tysięcy złotych) przekazać na zbiórkę pieniędzy zorganizowaną przez miłośników czarnego sportu w Tarnowie.

- Jestem kandydatem na prezydenta, ale przede wszystkim tarnowianinem oraz byłym sportowcem. Kocham sport. Wiem, co muszą czuć nasi kibice i poczułem szczere wzruszenie, gdy dostrzegłem tę nierówną walkę o uratowanie ukochanego klubu. Wierzę, że działanie ma większą moc od opowieści o tym, co by chciało się zrobić. W tym miejscu również pragnę zagwarantować, że jako prezydent będę dbał o nasze dziedzictwo, a do niego bez wątpienia zalicza się czarny sport. Informuję również, że podejście przez miejskie władze do sportu jest dla mnie oburzające. Obecna sytuacja klubu nie jest wypadkiem przy pracy, a wyraźnym wyrazem krótkowzroczności oraz lat zaniedbań i powinna być przedmiotem wstydu dla osób decyzyjnych w mieście - tłumaczył wówczas swoją decyzję Henryk Łabędź.

Zamiast konwencji wyborczej, politycy PiS zorganizowali w sobotę briefing prasowy na Wielkich Schodach.

- Miejsce jest symboliczne. Wielkie Schody, ale jeszcze większy wstyd dla Tarnowa. To miejsce idealnie ilustruje niedociągnięcia w czterech kluczowych przestrzeniach, które chciałbym naprawić. Razem z zespołem ekspertów przygotowałem kompleksowy "Plan 4P dla Tarnowa - Przemysł, Pokolenia, Połączenia i Priorytety". Nowoczesne zarządzanie miastem to traktowanie go jako jeden organizm, w którym wszystkie elementy współgrają ze sobą, uzupełniają się i tym samym uwalniają jego potencjał. W efekcie mieszkańcom żyje się lepiej. Ten plan to szansa dla Tarnowa i dla nas wszystkich. Bo Tarnów to miasto możliwości - mówił kandydat na prezydenta.

Podczas spotkania Henryk Łabędź zadeklarował również, że jeśli zostanie wybrany prezydentem Tarnowa, przez rok będzie pracował za darmo, bo całą pensję przeznaczy na cele charytatywne.

- Deklaracja ta wynika z moich głębokich przemyśleń, ale także z oczekiwań mieszkańców Tarnowa. Ja nie przychodzę, aby dorabiać sobie na prezydenturze, aby szczycić się czy zapisywać w CV kolejne stanowisko, które obejmuję. Natomiast chciałbym zdobyć środki, które by odbudowały potęgę Tarnowa - potęgę gospodarczą, architektoniczną, kulturową i sportową - wyjaśnił Łabędź.

Najważniejsze założenia programu PiS pn. "4P dla Tarnowa" to:

Przemysł

- „Stacja Przyszłość". Stworzenie na dworcu kolejowym w Mościcach miejsca spotkań nauki, technologii i biznesu wspierającego rozwój innowacyjnego przemysłu w regionie.

- Tworzenie i uzbrajanie nowych terenów inwestycyjnych (np. obszar ulicy Wilczej oraz Pól Klikowskich).

- Współpraca z Akademią Tarnowską w tworzeniu przyszłościowych kierunków dostosowanych do potrzeb przedsiębiorców.

- Rozwój infrastruktury dla przemysłu.

- Przekształcenie Tarnowskiego Klastera Przemysłowego w Tarnowski Park Technologiczny i położenie większego nacisku na wspieranie firm.

Pokolenia

- Wsparcie Akademii Tarnowskiej w dążeniu do przekształcenia w pełnoprawny uniwersytet.

- Zwiększenie budżetów Rad Osiedlowych o 100%, wspieranie inicjatyw mieszkańców.

- Intensyfikacja działań na rzecz seniorów, w tym rozwój Międzyosiedlowych Centrów Aktywności Senioralnej.

- W ciągu 3 lat likwidacja barier architektonicznych (wysokie krawężniki, brak podjazdów, fatalny stan chodników).

- Tarnowska Karta Miejska w nowej wersji, także w aplikacji na telefon i z programem rabatowym w lokalnych firmach (np. zniżki w restauracjach, kawiarniach oraz miejscach rozrywki).

- Korzystny program mieszkaniowy dla młodych ludzi.

- Powstanie nowych żłobków.

- Konsekwentna realizacja projektów z budżetów obywatelskich. Również tych zaległych. Podział budżetu obywatelskiego na ogólnomiejski oraz budżet obywatelski dla każdego osiedla.

- Więcej terenów zieleni – m.in. nowy park na terenie byłej strzelnicy na Piaskówce.

- Większe wsparcie sportu dzieci i młodzieży oraz sportu zawodowego.

- Zwiększenie nakładów na kulturę, tarnowski teatr finansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

- Współpraca miasta ze spółdzielniami mieszkaniowymi w zakresie obniżenia kosztów opłat komunalnych i realizacji wspólnych inwestycji.

Połączenia

- Budowa trzeciego zjazdu z autostrady „Tarnów-Klikowa" połączonego nową drogą wzdłuż rzeki Białej z Mościcami i Strefą Aktywności Gospodarczej „Mechaniczne".

- Budowa połączenia ul. Tuchowskiej z ul. Krakowską w celu rozładowania korków w centrum miasta.

- Budowa nowoczesnej spalarni dla regionu tarnowskiego na terenie Grupy Azoty.

- Zwiększenie liczby kursów autobusowych i powrót do współpracy z sąsiednimi gminami, integracja biletowa z Kolejami Małopolskimi.

- Remonty dróg osiedlowych oraz modernizacja i zwiększenie liczby ścieżek rowerowych.

- Darmowe parkowanie przez pierwsze 45 minut.

- Współpraca z Nowym Sączem, Dębicą oraz Mielcem.

- Dynamiczna i strategiczna promocja miasta.

Priorytety

- Koniec z wydawaniem pieniędzy na bezsensowne, generujące dodatkowe koszty projekty i pseudo inwestycje.

- Koniec z zamykaniem się w urzędowych gabinetach - czas na prawdziwy dialog z mieszkańcami, przedsiębiorcami, organizacjami pozarządowymi oraz społecznikami.

- Ponadpartyjna, szeroka współpraca z organami władzy centralnej, regionalnej oraz lokalnej w celu skutecznej realizacji strategii rozwojowej miasta.

A. Cichy / fot. T. Schenk

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821