Sławomir Kolasiński odwołany z funkcji skarbnika miasta. Jest następca
access_time 2024-02-27 08:11:00
Tarnowscy radni odwołali Sławomira Kolasińskiego z funkcji skarbnika miasta. Powołali również nowego skarbnika. Została nim jego dotychczasowa zastępczyni - Halina Tokarz-Jarosz.

W poniedziałek, 26 lutego podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Tarnowie, radni odwołali z funkcji skarbnika miasta Sławomira Kolasińskiego, który odszedł na emeryturę.

- Pan Sławomir Kolasiński wystąpił do mnie z prośbą rozwiązania umowy o pracę w drodze porozumienia stron i jako powód podał przejście na emeryturę. Trudno w takich sytuacjach dyskutować z osobą, która podjęła taką życiową decyzję, chociaż podjąłem takie próby, długo rozmawialiśmy, ale ta prośba jest ponowiona i stanowcza, dlatego zgłaszam taki projekt uchwały, równocześnie dziękując panu Sławomirowi Kolasińskiemu za długoletnią pracę na rzecz naszego miasta. Był skarbnikiem przez wiele kadencji i wspomagał kolejnych prezydentów - mówił podczas sesji prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.

Sławomir Kolasiński na stanowisku skarbnika miasta pracował od 2008 roku. Został powołany na wniosek ówczesnego prezydenta Ryszarda Ścigały. - Cały czas traktowałem tę pracę jako służbę Tarnowowi, a nie tylko jako funkcję miejskiego urzędnika - mówił podczas sesji wyraźnie wzruszony Kolasiński. - Praca z ludźmi to dobra szkoła życia. Pewno przyjdzie jeszcze czas na głębszą refleksję, ale dziś ogarniam myślami i sercem wszystkich, z którymi zetknęło mnie życie w czasie pracy w tym urzędzie. Spośród wielu słów, które przychodzą na myśl w takich sytuacjach wybieram dziś słowo wdzięczność, a więc dziękuję, bardzo dziękuję - powiedział.

Zanim został skarbnikiem, Kolasiński zawodowo związany był m.in. z tarnowskim oddziałem Banku Przemysłowo - Handlowego, oddziałem w banku zachodnim WBK i Zakładami Mechanicznymi w Tarnowie. Był też członkiem rad nadzorczych m.in. Miejskiej Przychodni Lekarskiej nr IV w Tarnowie, Tarnowskich Wodociągów i Miejskiego Zarządu Budynków. Od 2021 roku jest także wiceprezesem Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Tarnowie.

Za odwołaniem Sławomira Kolasińskiego ze stanowiska skarbnika zagłosowało 23 radnych, 1 osoba - Grażyna Barwacz - wstrzymała się od głosu, ale jak twierdziła, chciała zamknąć okno i omyłkowo nacisnęła przycisk.

Chwilę potem radni jednogłośnie powołali nowego skarbnika, którym na wniosek prezydenta została Halina Tokarz-Jarosz.

- Pani Halina Tokarz-Jarosz jest dzisiaj zastępcą skarbnika, jest wieloletnim dyrektorem wydziału budżetu, pracuje nieprzerwanie w urzędzie miasta od 1995 roku, w związku z tym jest osobą znającą realia naszego miasta, długoletnim pracownikiem, przeszła przez wiele szczebli kariery zawodowej a stanowisko skarbnika będzie ukoronowaniem jej działalności jako osoby odpowiedzialnej w dużej części za finanse naszego miasta. Pani Halina Tokarz-Jarosz ma wykształcenie ekonomiczne, a swoją praktyką i działalnością potwierdziła dobre, a nawet bardzo dobre przygotowanie do przyszłej funkcji - mówił Roman Ciepiela.

Nowy skarbnik miasta rozpocznie pracę 28 lutego.

A. Cichy / fot. screen esesja

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821