Pomysł na weekend
access_time 2024-02-21 10:39:00
Nie masz żadnych planów na weekend? Zastanawiasz się, co ciekawego dzieje się w mieście i okolicach? Przygotowaliśmy dla Ciebie przegląd nadchodzących imprez i wydarzeń.

Piątek:

 • Spotkanie poetyckie z Januszem Gdowskim, autorem tomiku "Album duchów". Biblioteka Pedagogiczna przy ul. Nowy Świat 30 w Tarnowie. Początek o godz. 16.30. Wstęp wolny.
 • Spotkanie ze Zbigniewem Zamachowskim w ramach cyklu „Goście Łukasza Maciejewskiego”. Pretekstem do rozmowy jest premiera komedii „Sami swoi. Początek”, w której aktor wciela się w rolę Kacpra Pawlaka - ojca filmowego Kazimierza Pawlaka. Spotkanie będzie miało miejsce po projekcji filmu, którą zaplanowano na godz. 18. Bilety: 20-25 zł.
 • Spektakl "Anhelli! Anhelli! Anhelli!". Teatr im. L. Solskiego (scena underground), godz. 18. Bilety: normalny 53 zł, grupowy (od 4 sztuk) 43 zł.
 • 22. kolejka ORLEN Superligi. Tarnów Grupa Azoty Unia Tarnów stanie do walki z drużyną Energa Wybrzeża Gdańsk. Arena "Jaskółka" Tarnów, godz. 18. Bilety: 25 zł (normalny), 15 (ulgowy), 7 zł (dziecko do lat 7).
 • Koncert tarnowskiego zespołu Zorza w Stowarzyszeniu Przepraszam przy Rynku w Tarnowie. Początek godz. 19. Bilety: 30 zł.
 • Koncert w ramach Zimowej Akademii Muzyki w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Tym razem wystąpią uczniowie z klas: fortepianie prof. Olgi Łazarskiej, fagotu prof. Artura Kasperka, oboju prof. Arkadiusza Krupy, klarnetu prof. Arkadiusza Adamskiego, a także z klasy skrzypiec prowadzonej przez prof. Jarosława Nadrzyckiego. Początek godz. 19. Wstęp wolny (bezpłatny bilet można zarezerwować na stronie Centrum).

Sobota:

 • Sobota z dinozaurami w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnowie. W ramach bezpłatnych zajęć będzie można kodować kolorem, pokonywać labirynty, zrobić foto-dino, układać puzzle. Dla małych odkrywców nie lada gratką będzie wykopywanie kości dinozaurów. Nie zabraknie również książek o tej tematyce. Dinozaurowe atrakcje będą czekały na młodych czytelników w godz. od 10 do 14. Wystarczy zgłosić się do Działu Dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Staszica 6. Wstęp wolny.
 • W ramach obchodów Roku Jana Szczepanika w Tarnowie Komitet Organizacyjny Jubileuszu 150-lecia Urodzin Jana Szczepanika zaprasza na spotkanie „Tarnowskie ślady Jana Szczepanika dawniej i dziś, czyli rzecz o Fundacji im. J. Szczepanika”. Dom Technika NOT przy Rynku 10 w Tarnowie, godz. 17. Wstęp wolny.
 • Mecz II Ligi Małopolskiej Kobiet w Piłce Siatkowej. UKS Jedynka Tarnów zagra z MKS Ryglice. Hala I LO w Tarnowie, godz. 18. Wstęp wolny.
 • Spektakl "Anhelli! Anhelli! Anhelli!". Teatr im. L. Solskiego (scena underground), godz. 18. Bilety: normalny 53 zł, grupowy (od 4 sztuk) 43 zł.

Niedziela:

 • Targ Regionalny, plac przy ul. Giełdowej 15 w Tarnowie, godz. 9-14.
 • Bazar na tarnowskiej Starówce. Plac targowy Burek, godz. 9-13.
 • Wystawa broni w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie. Na stoiskach będzie można obejrzeć szeroki zakres broni. Od historycznych egzemplarzy, broni czarnoprochowej, przez broń sportową, wojskową broń szturmową, aż do kolekcji karabinów wyborowych. Udostępniona zostanie strzelnica pneumatyczna, gdzie będzie można sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie, a także strzelnica multimedialna - rozwiązanie, którego używają do treningów najlepsze służby w kraju. Legion Shooting Team zaprezentuje swoją broń i wyposażenie, którego używają do startów w strzelectwie dynamicznym IPSC. Na znużonych oglądaniem czekać będzie kącik gastronomiczny, gdzie będzie można odpocząć przy kawie i ciastku. Początek godz. 10. Wydarzenie potrwa do godz. 15. Wstęp wolny.
 • Niedziela z Tatusiem w Centrum Sztuki Mościce. W programie: gry, konkursy, zabawy, animacje dla dzieci, prezent dla każdego dziecka oraz spektakl lalkowy “Jak wróbelek nie mógł zdążyć na wesele”, oparty na motywach opowiadań o ptasich bohaterach bajek (m.in. wróbelek Elemelek) połączonych w jedną opowieść. Poszczególne epizody cechują się edukacyjną formą z wyraźnym, łatwym do zrozumienia przez najmłodsze dzieci morałem. Początek godz. 11. Bilety: 15 zł (dzieci), 20 zł (dorośli).
 • Zwiedzanie Tarnowa z przewodnikiem. Zbiórka pod Cafe Tramwaj. godz. 11-14.
 • Renesansowe spotkanie z maszkaronem w ramach wystawy "Twój maszkaron" prezentowanej w Multimedialnym Centrum Artystycznym w Tarnowie. W pierwszej części spotkania Szymon Banek opowie o swoim projekcie i odpowie na pytanie, dlaczego Tarnów to @niezlemiejsce. Natomiast Bartłomiej Pochopień zabierze uczestników w krótką podróż po renesansowym Tarnowie i przybliży rzeźbiarski motyw architektoniczny, jakim jest maszkaron. MCA, początek godz. 12. Wstęp wolny.
 • Ostatni spacer po wystawie "Najbliżej" w BWA w Tarnowie. Oprowadzać będzie Krzysztof Maniak, jeden z autorów. Początek o godzinie 15. Wstęp wolny.
 • Koncert zespołu "Otfinowianie" w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie. Publiczność usłyszy powiślańskie pieśni i piosenki, zobaczy krakowskie i śląskie tańce, a także przedstawienie teatralne zatytułowane: "Jak my majotki po łojcach dzielili", które w ubiegłym roku zdobyło I miejsce podczas Przeglądu Zespołów Regionalnych, Kapel, Instrumentalistów, Grup Śpiewaczych i Śpiewaków Ludowych w Szczurowej. Początek godz. 16. Wstęp wolny.
 • Koncert zespołu Ponad Chmurami wykonującego poezję śpiewaną. Sala Pałacu Młodzieży w Tarnowie, godz. 17. Bilety: 50-70 zł.
 • Spektakl "Anhelli! Anhelli! Anhelli!". Teatr im. L. Solskiego (scena underground), godz. 18. Bilety: normalny 53 zł, grupowy (od 4 sztuk) 43 zł.
 • Z cyklu Cinemarzenie w Kinie Marzenie wyświetlony zostanie melodramat "La Chimera" w reż. Alice Rohrwacher. Początek seansu o godz. 18. Bilety: 17 zł.
 • 20 kolejka Tauron Ligi. Grupa Azoty Akademia Tarnów zagra z drużyną PGE Rysice Rzeszów. Arena Jaskółka Tarnów, godz. 19. Bilety: 25 zł (normalny), 15 zł (ulgowy).

ac / fot. archiwum

Które wydarzenie zapowiada się najciekawiej?

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821