Prokuratura uchyliła areszt wobec starosty tarnowskiego. Roman Łucarz wyszedł na wolność
access_time 2024-02-22 14:40:00
Starosta tarnowski Roman Łucarz w czwartek, 22 lutego opuścił areszt, w którym przebywał od 27 stycznia. Zatrzymano go w związku z aferą wokół przejęcia majątku podopiecznego DPS przez gminę Szerzyny.

Prokuratura Okręgowa w Krakowie uchyliła areszt wobec starosty tarnowskiego Romana Łucarza. Jak przekazał rzecznik prasowy PO Janusz Kowalski, prokurator po zakończeniu czynności procesowych z udziałem podejrzanego, zdecydował o zmianie środka zapobiegawczego izolacyjnego na środki wolnościowe w postaci poręczenia majątkowego, dozoru policyjnego i zawieszenia w obowiązkach służbowych.

Roman Łucarz przebywał w areszcie od 27 stycznia. Zatrzymano go w związku z aferą wokół przejęcia majątku podopiecznego DPS przez gminę Szerzyny. Usłyszał zarzuty przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej oraz oszustwa. Poza starostą tarnowskim zarzuty w tej sprawie usłyszały jeszcze trzy osoby - wójt gminy Szerzyny Grzegorz Gotfryd i jego notariusz Wojciech W. (obojgu prokurator zarzucił przekroczenie uprawnień i oszustwo) oraz dyrektorka Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowie Anna G. - w jej przypadku zarzuty dotyczą przekroczenia uprawnień i utrudniania toczącego się postępowania karnego.

ac / fot. P. Topolski

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821