Ksawery Masiuk z brązowym medalem mistrzostw świata w Dausze
access_time 2024-02-19 12:33:00
Ksawery Masiuk zdobył w Dausze brązowy medal mistrzostw świata w pływaniu na 50 m stylem grzbietowym. Pochodzący z Tarnowca 19-latek zakończył niedzielny wyścig z czasem 24,44 sekundy, uzyskując nowy rekord krajowy.

Ksawery Masiuk wywalczył brązowy medal na dystansie 50 m stylem grzbietowym podczas pływackich mistrzostw świata w Dosze. Złoto zdobył Australijczyk Isaac Cooper z czasem 24,13 s, a srebro przypadło Amerykaninowi Hunterowi Armstrongowi - 24,33 s.

- Zawody nabrały nowego smaku. Początek był dość gorzki, teraz jest ta słodycz. Jestem bardzo szczęśliwy - komentował na świeżo swój sukces Ksawery Masiuk.

19-latek powtórzył tym samym swój sukces z MŚ w Budapeszcie w 2022 roku, gdzie zdobył brąz na dystansie 50 m stylem grzbietowym, uzyskując wynik 24,49 s.