Policyjny pościg za kierowcą forda. 31-latek miał sporo na sumieniu
access_time 2024-02-15 12:44:00
Nawet 5 lat więzienia grozi 31-letniemu mieszkańcowi powiatu tarnowskiego, który uciekał fordem przed dąbrowską drogówką. Okazało się, że był pod wpływem alkoholu, środków odurzających i miał dożywotni sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Mało tego, mężczyzna był także poszukiwany przez sąd celem odbycia kary pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 13 lutego przed godziną 18. Patrol drogówki pełniący służbę na terenie gminy Mędrzechów w powiecie dąbrowskim, próbował zatrzymać do kontroli kierującego fordem, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 21 km/h. Ten jednak ani myślał dostosować się do poleceń funkcjonariuszy. Na widok mundurowych najpierw zwolnił, a następnie gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać w kierunku miejscowości Bolesław. Policjanci ruszyli za nim w pościg.

- Podczas ucieczki mężczyzna stwarzał zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, popełniając liczne wykroczenia, m.in. wyprzedzając pojazdy na skrzyżowaniach. Po przejechaniu około 15 kilometrów dzięki pomocy jednej z mieszkanek powiatu dąbrowskiego został zatrzymany przez policjantów - mówi asp. sztab. Ewelina Fiszbain, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej.

Kierowcą okazał się 31-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego. Sprawdzenia w policyjnych systemach wykazały, że mężczyzna ma dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi i jest poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności. Ponadto badanie alkomatem pokazało, że miał blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu, natomiast narkotester potwierdził obecność środków odurzających.

31-latek został osadzony w policyjnym areszcie. Mężczyzna wkrótce usłyszy zarzuty. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ac / fot. Policja

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821