Poważny wypadek w Wierzchosławicach. Motocyklista w szpitalu
access_time 2024-02-14 15:00:00
41-letni motocyklista trafił do szpitala po wypadku z udziałem samochodu osobowego, do jakiego doszło we wtorek (13 lutego) w Wierzchosławicach. Policja ustala, kto zawinił.

Do wypadku z udziałem motocykla i samochodu osobowego doszło we wtorek,13 lutego około południa w Wierzchosławicach. Z ustaleń policji wynika, że 27-letni kierowca audi skręcał w lewo na teren posesji. W tym samym czasie lewym pasem jezdni jechał motocyklista, który wykonywał manewr wyprzedzania. Doszło do zderzenia. Motocykl uderzył w audi, a następnie wylądował na ogrodzeniu przydrożnej posesji. 41-letni motocyklista trafił do tarnowskiego szpitala ze złamaną nogą i ogólnymi potłuczeniami.

- Obaj kierowcy byli trzeźwi i posiadali wymagane dokumenty do kierowania pojazdami. W sprawie wypadku zostanie powołany biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych, a jego opinia pozwoli na wskazanie osób, które przekroczyły przepisy ruchu drogowego. Z uwagi na duże zniszczenia obu pojazdów zatrzymane zostały ich dowody rejestracyjne - powiedział asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Szczegóły i okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

ac / fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821