Nożyczki poszły w ruch. W Tarnowie odbył się Festiwal Fryzjerski
access_time 2024-02-11 20:44:00
W niedzielę, 11 lutego w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych odbył się Tarnowski Festiwal Fryzjerski. Odwiedzający mieli okazję obserwować zmagania konkursowe młodych talentów i pokazy mistrzów.

Jednym z punktów festiwalu były eliminacje do Master of Beauty, czyli Międzynarodowych Otwartych Mistrzostw Polski Fryzjersko-Kosmetycznych Poznań 2024. Rywalizacja w nich odbywała się w dwóch kategoriach: uczniowie oraz osoby, które ukończyły 21. rok życia. Ci pierwsi zaprezentowali swoje umiejętności w czterech konkurencjach: fryzjerstwo damskie - fryzura dzienna do przeczesania i fryzura wieczorowa przeczesana z dziennej; fryzjerstwo męskie - modelowanie fryzury modnej i modelowanie fryzury klasycznej. Seniorzy mieli do rozegrania podobne konkurencje, jedynie modelowanie fryzury modnej zastąpiło modelowanie fryzury kreatywnej z zarysem fal.

Festiwalowi towarzyszyły również pokazy mistrzów: Tomasza Draba, Roberta Kaszubskiego i Gniewka Kuczyńskiego. Na scenie zaprezentował się także jeden z najpopularniejszych obecnie stylistów włosów gwiazd i celebrytów, Piotr Postek, a także mistrzowie świata CMC: Ewa Kośniewska i Lucjan Szajbel.

Organizatorami wydarzenia są: Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Tarnowie i Komisja Egzaminacyjna Izby w zawodzie fryzjer.

fot. T. Schenk

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821