Śmiertelny wypadek w Bobrownikach Wielkich. 18-letni kierowca uderzył w słup, zginął na miejscu
access_time 2023-09-22 08:20:00
18-latek stracił panowanie nad samochodem i wjechał w słup. Siła uderzenia była tak duża, że auto zostało doszczętnie zmiażdżone, a młody kierowca nie miał najmniejszych szans na przeżycie. Jego 15-letnia pasażerka w ciężkim stanie trafiła do szpitala.

Do wypadku doszło w czwartek (21 września) około godziny 20 w miejscowości Bobrowniki Wielkie w gminie Żabno. Kierujący oplem corsą 18-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn stracił panowanie nad samochodem i wjechał w słup energetyczny. Uderzenie było tak silne, że aby wydobyć z pojazdu zakleszczonego kierowcę, potrzebna była pomoc straży pożarnej.

- Po wyciągnięciu 18-latka ze zniszczonego auta, niestety stwierdzono jego zgon. W samochodzie znajdowała się jeszcze 15-letnia pasażerka, która w ciężkim stanie została przewieziona do szpitala. Dziś rano otrzymaliśmy informację, że trafiła na oddział chirurgii, jej życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo - mówi asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Policjant dodał, że kierowcy pobrano krew do badań na zawartość alkoholu i środków odurzających. Wiadomo też, że 18-latek miał uprawnienia do kierowania pojazdami, ale zdobył je niedawno.

Okoliczności wypadku wyjaśnia tarnowska policja pod nadzorem prokuratury w Dąbrowie Tarnowskiej.

A. Cichy / fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821