Unia i Wolania w lokalnym finale Pucharu Polski
access_time 2023-06-01 09:12:00
W półfinale rozgrywek Pucharu Polski Podokręgu Tarnów na stadionie przy ul. Warsztatowej o prawo gry w finale zagrały zespoły Metalu Tarnów i tarnowskiej Unii. W drugiej parze półfinałowej walczyły drużyny Tarnovii i Wolanii.

Grający w III lidze piłkarze „Jaskółek" byli faworytami tego meczu, jednak nie należał on do najłatwiejszych. Jedyną bramkę dla gości zdobył Artur Biały, a mecz zakończył się wynikiem 0:1. Ostatecznie Unia Tarnów awansowała do finału rozgrywek.

W drugim półfinale Tarnovia Tarnów mierzyła się na własnym boisku z Wolanią Wola Rzędzińska. W 18 minucie wynik spotkania po celnym strzale do bramki gospodarzy otworzył Artur Nowak. Po ponownym trafieniu Nowaka w 54 minucie goście prowadzili już 0:2. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i do finału awansował zespół Wolanii Wola Rzędzińska.

W finale, który odbędzie się 30 czerwca 2023 zawalczą drużyny Unii i Wolanii.