Kacper Kajmowicz i Nikodem Piątek Mistrzami Ligi Kartingowej w Tarnowie
access_time 2023-05-31 07:17:00
Zakończył się kolejny sezon Tarnowskiej Ligi Kartingowej. Mistrzowskie tytuły w sezonie 2022/23 wywalczyli Kacper Kajmowicz wśród seniorów oraz Nikodem Piątek w kategorii juniorów.

Podsumowanie zmagań w sezonie 2022/23 odbyło się pod koniec ubiegłego tygodnia na arenie Małopolskiego Ośrodka Sportów Motorowych - Torze Speed Race Tarnów.

- Tarnów to jeden z mocniejszych ośrodków sportu kartingowego w Polsce. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat stał się prawdziwą kuźnią talentów. Wychodząc naprzeciw społecznym i sportowym oczekiwaniom, od ponad 15 lat organizujemy prestiżowe rozgrywki w najmocniejszej lidze kartingowej. W zakończonym właśnie sezonie bardzo zacięta rywalizacja trwała do ostatniej rundy. Sześć miesięcy rywalizacji przyniosło ponad 60 godzin spędzonych na torze. Zawodnicy walczyli nie tylko o prestiż i tytuły mistrzowskie, ale przede wszystkim doskonalili swoje umiejętności i nabywali właściwą technikę jazdy - mówi Rafał Kiwior, prezes TTSK K-Team Tarnów i główny organizator ligi.

W rywalizacji seniorów bezkonkurencyjny okazał się Kacper Kajmowicz, kończąc sezon z dorobkiem 265 pkt. Drugie miejsce zajął Bartosz Babicz, a trzeci był Michał Durak – po 253 pkt. Jedyna rywalizująca w tej kategorii wiekowej kobieta, Anna Wodecka sklasyfikowana została w połowie stawki, zajmując w gronie 28 zawodników czternaste miejsce.

Wśród juniorów mistrzowski tytuł wywalczył Nikodem Piątek - 256 pkt., wyprzedzając Edwarda Lipkę - 222 pkt. Marjanę Fedorczuk - 215 pkt. W tej kategorii punkty zdobyło 16 kierowców.

fot. TTSK K-TEAM Tarnów

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821