Trwa 37. Tarnowska Nagroda Filmowa
access_time 2023-05-29 13:44:00
W sobotę 27 maja rozpoczęła się 37. Tarnowska Nagroda Filmowa. To jeden z najstarszych (po FPFF w Gdyni) festiwali filmowych w Polsce. Podczas tegorocznej edycji kinomaniacy obejrzą w sumie 12 projekcji konkursowych. Wydarzenie potrwa do 3 czerwca.

Wśród projekcji konkursowych znajdują się: „Chleb i sól”, reż. Damian Kocur, „Filip”, reż. Michał Kwieciński, „Film balkonowy”, reż. Paweł Łoziński, „IO”, reż. Jerzy Skolimowski, „Kobieta na dachu”, reż. Anna Jadowska, „Miało Cię nie być”, reż. Jakub Michalczuk, „Niebezpieczni dżentelmeni”, reż. Maciej Kawalski „Pianoforte”, reż. Jakub Piątek, „Silent Twins”, reż. Agnieszka Smoczyńska, „Śubuk”, reż. Jacek Lusiński, „Wyrwa”, reż. Bartosz Konopka oraz „Zadra”, reż. Grzegorz Mołda.

Tegoroczny konkurs oceni i nagrodzi „Maszkaronem” oraz Nagrodą Specjalną, ufundowaną przez Partnera TNF - Gemini Park Tarnów, profesjonalne Jury 37. TNF pod przewodnictwem Wojciecha Smarzowskiego, reżysera i ubiegłorocznego Laureata Nagrody Publiczności za film „Wesele”. Swoje nagrody przyznają także Jury Młodzieżowe - „Kamerzystę” oraz festiwalowa publiczność - „Publikę”.

Przez cały czas trwania festiwalu, w Galeriach Tarnowskiego Centrum Kultury (Rynek 5) można oglądać wystawę wybranych plakatów artystycznych „@Plakiat”, zaś na ogrodzeniu Parku Strzeleckiego (od strony ul. Słowackiego) prezentowane są fotografie „Werki. Wajda. Renata Pajchel”. Wystawa ta jest hołdem dla dwójki wybitnych artystów, którzy związali ze sobą swoje zawodowe życie - reżysera Andrzeja Wajdy i fotosistki Renaty Pajchel.

Program festiwalu uzupełnią również trzy koncerty. Pierwszy odbędzie się w Piwnicach TCK w czwartek 1 czerwca o godz. 20. Będzie to ilustrowany set electro w wykonaniu Rabbit on the Moon (wstęp wolny). Kolejny to „Muzyka na żywo” do filmu niemego "Bestia" z 1917 roku w reż. Aleksandra Hertza, w wykonaniu Orkiestry Ludwika Sarskiego. Wydarzenie zaplanowano w Amfiteatrze Letnim w piątek 2 czerwca o godzinie 20, a wstęp na nie również będzie bezpłatny. Podczas Gali Wręczenia Nagród, która odbędzie się 3 czerwca o godzinie 19 w kinie Marzenie wystąpi natomiast Dorota Miśkiewicz i Yarosh Organ Trio z "Przebojami Muzyki Filmowej".

ac / fot. Paweł Topolski, TNF

Czy masz zamiar odwiedzić Tarnowską Nagrodę Filmową?

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821