Z tej kategorii
Recital Daniela Grupy w Amfiteatrze Letnim

2020-07-11 Kultura

W piątkowy wieczór w tarnowskim amfiteatrze można było posłuchać recitalu pianisty Daniela Grupy, który zaprezentował własne impresje wokół kompozycji Chopina, Bacha, Paderewskiego i Rachmaninowa.

Festiwal "Emanacje" - recital mistrzowski

2020-07-06 Kultura

W najbliższą niedzielę, 12 lipca w Europejskim Centrum Muzyki w Lusławicach odbędzie się kolejny koncert w ramach festiwalu "Emanacje". Będzie to wieczór z kameralną muzyką Mistrza Pendereckiego. W programie: Cadenza na skrzypce solo w opracowaniu Ch. Edingera oraz I i II Sonata na skrzypce i fortepian. W roli interpretatorów muzyki Krzysztofa Pendereckiego wystąpią: Jakub Jakowicz (skrzypce) i Łukasz Chrzęszczyk (fortepian). Początek o godz. 19.

Od Wenecji do Neapolu. Koncert z cyklu “Muzyczne Pory Roku”

2020-07-06 Kultura

W nowo wybudowanej sali koncertowej przy Zespole Szkół Muzycznych zabrzmiały utwory włoskich kompozytorów. W niedzielę odbył się pierwszy z koncertów letnich z cyklu „Muzyczne Pory Roku”.

Wręczono nagrody w dziedzinie kultury

2020-07-04 Kultura

W piątkowy wieczór w Amfiteatrze Letnim wręczono doroczne Nagrody Miasta Tarnowa, Tarnowski Dukat i stypendia artystyczne. Na zakończenie gali wystąpiła formacja Żanety i Roberta Luberów.

Kino Cinema3D jednak nadal zamknięte

2020-07-03 Kultura

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, kino Cinema3D nie zostanie otwarte 3 lipca. Zarząd sieci poinformował, że powodem decyzji jest przesunięcie premier filmowych.

Zbliża się 8. Festiwal Muzyki Emanacje

2020-07-02 Kultura

8. Festiwal Muzyki Emanacje odbędzie się w roku 2020 w wyjątkowej odsłonie. Lusławice zostaną odkryte na nowo poprzez niekonwencjonalną przestrzeń (także tą wirtualną), poszerzoną ofertę oraz – tradycyjnie – spotkania ze wspaniałymi wykonawcami. Przede wszystkim jednak oddany zostanie hołd pamięci Krzysztofa Pendereckiego, wielkiego Polaka, patrona i twórcy Europejskiego Centrum Muzyki.

Kamil Kukla zdobywcą Grand Prix VII Salonu BWA

2020-06-29 Kultura

Kamil Kukla otrzymał nagrodę Grand Prix VII Salonu BWA. Jury doceniło artystę za obraz „OOLA”.

"Dalekosiężni" w Centrum Sztuki Mościce

2020-06-29 Kultura

W sobotę w Centrum sztuki Mościce odbył się festiwal "Dalekosiężni – letnie spotkania podróżników". Tradycyjnie była to okazja do wysłuchania niezwykłych opowieści zaproszonych gości i wzajemnego inspirowania się do aktywnego spędzenia urlopu.