Pobiegli po miecz Spycimira
access_time 2023-05-28 23:49:00
W niedzielne przedpołudnie amatorzy biegania rywalizowali na Górze św. Marcina w Tarnowie o symboliczne trofeum - miecz Spycimira. Stowarzyszenie Sportowe Sokół Tarnów już po raz dziesiąty zorganizowało bieg na ruiny Zamku Tarnowskich.

Uczestnicy mieli do pokonania 8-kilometrową trasę biegnącą leśnymi ścieżkami na zboczu Góry św. Marcina. Biegacze wystartowali o godz.11 w Parku Biegowym „Marcinka", a meta usytuowana była przy ruinach zamku. Oprócz biegu głównego odbyły się także biegi przedszkolaków i młodzieży szkolnej - Młody Spycimir.

Najszybciej trasę biegu, podobnie jak w ubiegłym roku, pokonał Adam Rębilas, drugi na mecie zameldował się Przemysław Kozioł, a trzecie miejsce zajął Tomasz Wątroba.

Wśród pań triumfowała Justyna Nidecka, na drugim miejscu uplasowała się Weronika Kostka, a trzecie zajęła Paulina Najdała.

Zwycięzcy w kategoriach generalnych kobiet i mężczyzn otrzymali oryginalnej wielkości miecze Spycymira oraz nagrody rzeczowe. Najlepsi biegacze w poszczególnych kategoriach wiekowych uhonorowani zostali pamiątkowymi statuetkami, a wszyscy startujący dostali dyplomy i okolicznościowe medale.

fot. Tomasz Schenk

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821