Poważny wypadek na DW 975 w Niwce. Motocyklista w szpitalu
access_time 2023-05-24 11:44:00
29-letni motocyklista trafił do szpitala po wypadku, do jakiego doszło we wtorek (23 maja) na drodze wojewódzkiej 975 w Niwce. Zawinił kierowca ciężarówki, który zajechał mu drogę.

Do wypadku doszło we wtorek 23 maja po południu na krętej drodze wojewódzkiej 975 w Niwce. Z ustaleń policji wynika, że kierowca ciężarówki wyjeżdżając ze strefy zamieszkania nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu od strony Wierzchosławic w kierunku Radłowa motocykliście.

- Kierowca ratując sytuację próbował zjechać do prawej strony, co spowodowało, że jego samochód wjechał do przydrożnego rowu. Motocyklista natomiast widząc wyjeżdżający pojazd z bocznej drogi ratował się przed zderzeniem kładąc swój jednoślad na boku. Sunąc po asfalcie uderzył jednak w przeszkodę i jego motocykl również znalazł się w rowie obok ciężarówki. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi - przekazał asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Do szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej z urazami rąk i nóg trafił 29-letni motocyklista. Droga wojewódzka w miejscu wypadku była całkowicie zablokowana przez kilkadziesiąt minut. Szczegóły i okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

ac / fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821