Marcinka Cross Challenge, czyli bieg terenowy z przeszkodami już za nami
access_time 2023-03-26 23:33:00
Około 150 osób wzięło udział w ósmej edycji biegu terenowego z przeszkodami Marcinka Cross Challenge, który odbył się w niedzielę na zboczu Góry św. Marcina w Tarnowie. Wydarzenie zorganizowali Stowarzyszenie Sportowe Sokół Tarnów wraz z Hunters OCR Team Tarnów.

W niedzielę o godzinie 10 na starcie zlokalizowanym w Parku Biegowym „Marcinka" stanęli najmłodsi biegacze. Punktualnie o godzinie 11 wystartował bieg główny. Uczestnicy pokonywali 10-cio kilometrową trasę naturalnymi stromymi podbiegami, wąwozami i strumieniami. Musieli zmierzyć się z ekstremalnymi bramkami slalomowymi, ściankami, "porodówką", pajęczynami linowymi, zasiekami, multiringami i wieloma innymi profesjonalnymi przeszkodami.

Pierwszy na mecie zameldował się Mateusz Boryczka (FitPark  Team Kraków), tuż za nim dobiegł Artur Kopaczyński (21 Batalion Logistyczny Rzeszów), a trzecią pozycję zajął Piotr Prusak (Podhalańskie Dziki-Gorący Potok).

Wśród pań zwyciężyła Magdalena Kolczyn (BeFit24 Kraków), drugie miejsce zajęła Sylwia Wachta (Unit37 Tarnów), a na trzecim uplasowała się Dagmara Chylewska-Olech (BeFit24Team Kraków).