Hat - trick Burego w zwycięskim meczu Tarnovii
access_time 2023-03-19 11:20:00
W pierwszej kolejce rundy wiosennej rozgrywek o mistrzostwo V ligi piłki nożnej mężczyzn drużyna MKS Tarnovia Tarnów podejmowała na własnym stadionie ekipę Jarmuta Szczawnica. W pierwszej rundzie tarnowianie pokonali gości 1:0.

W sobotnim spotkaniu od pierwszych minut przeważali gospodarze. Większość gry toczyła się na połowie przeciwnika. Wynik spotkania w czwartej minucie po celnym trafieniu otworzył Przemysław Bury, który niespełna pięć minut później ponownie trafił do bramki rywali i jego drużyna prowadziła już 2:0. W czternastej minucie celnym strzałem popisał się Kacper Kołodziej podwyższając prowadzenie Tarnovii. Wynik pierwszej połowy w 31 minucie ustanowił Dominik Kiełbasa (4:0).

W drugiej części spotkania obraz gry nie zmienił się znacząco. W 57 minucie po raz trzeci na listę strzelców wpisał się Bury i zespół gospodarzy prowadził już 5:0. Tarnowianie mieli jeszcze wiele dogodnych sytuacji strzeleckich, w tym rzut karny, ale nie zdołali zamienić ich na bramki i ostatecznie pokonali ekipę ze Szczawnicy 5:0.

Ligowy debiut w pierwszej drużynie zanotowali: Kacper Kołodziej, Michał Lada oraz Wiktor Boczek.

W następnej kolejce tarnowianie zmierzą się w wyjazdowym spotkaniu z Tuchovią Tuchów.

MKS Tarnovia Tarnów - Jarmuta Szczawnica 5:0 (4:0)

Bramki: Przemysław Bury x3 (4', 9', 57'), Kacper Kołodziej (14'), Dominik Kiełbasa (31')

Tarnovia: Sz. Leśniak - D. Dziadosz, P. Witek, D. Kiełbasa, H. Plebanek - K. Kołodziej (68' S. Brożek), I. Król (73' W. Boczek), K. Kucharczyk (c), K. Kocoł (61' M. Lada) - P. Bury (73' Sz. Kaczmarczyk), B. Kiełbasa (66' F. Bigas).