Nie zauważył pieszego. 38-latek potrącony na przejściu w centrum Tarnowa
access_time 2023-02-09 10:44:00
Do niebezpiecznego wypadku doszło w czwartek rano w centrum Tarnowa. 50-letni kierowca peugeota potrącił 38-letniego mężczyznę na oznakowanym przejściu dla pieszych. Przyczyną mogły być zaszronione szyby samochodu.

Do wypadku doszło w czwartek 9 lutego po godzinie 6 rano przy ulicy Krakowskiej w Tarnowie. Z ustaleń policji wynika, że jadący w stronę ulicy Narutowicza 50-letni kierowca peugeota potrącił przechodzącego przez oznakowane przejście dla pieszych 38-latka. Mężczyzna twierdził, że nie zauważył schodzącego już z pasów na chodnik pieszego.

- 38-latek upadł na ulicę uskarżając się na dolegliwości bólowe kończyn. Rannego zabrali ratownicy zespołu ratunkowego do tarnowskiego szpitala, gdzie zajęli się nim lekarze. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Okoliczności i przyczyny zdarzenia wyjaśnia policja. Funkcjonariusze sprawdzają, czy wpływ na wypadek mogły mieć pokryte szronem szyby samochodu. Niewykluczone, że prowadzący peugeota jechał nie mając odpowiedniej widoczności. 50-latek stracił prawo jazdy, teraz czeka go postępowanie sądowe.

ac / fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821