Szczypiorniści Grupy Azoty Unii Tarnów awansowali do 1/8 finału PGNiG Pucharu Polski
access_time 2023-01-26 23:10:00
Po dłuższej przerwie na parkiety powrócili piłkarze ręczni Grupy Azoty Unii Tarnów. W czwartek w hali Arena Jaskółka zmierzyli się z drużyną Arged KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski. Stawką meczu był awans do kolejnej fazy rozgrywek pucharowych.

W drugiej rundzie pucharowej rywalizacji tarnowianie pokonali na wyjeździe pierwszoligowy SMS ZPRP I Kielce 36-30 (17-17), ostrowianie natomiast wygrali z Zagłębiem Handball Team Sosnowiec 39-23 (19-11). Obydwa zespoły spotkały się już w pierwszej rundzie rozgrywek PGNiG Superligi. Lepsi w tym spotkaniu byli tarnowianie, którzy pokonali ekipę z Ostrowa 26:23 (13:10).

Czwartkowy mecz był bardzo wyrównany. Na tablicy wyników bardzo często widniał remis, a żadnej z drużyn nie udało się zbudować znaczącej przewagi. Pierwsze trzydzieści minut gry zakończyło się wynikiem 12:12.

Druga połowa wyglądała bardzo podobnie. Ostrowianie odskoczyli na niewielkie prowadzenie jednak pod koniec spotkania gospodarze doprowadzili do remisu. Na 4 minuty przed końcem na tablicy widniał wynik 22:22. W tym momencie dwukrotnie do bramki gości trafił Matsuura i podopieczni Tomasza Strząbały prowadzili 24:22. Ostrowianie mieli jeszcze rzut karny, który wykorzystał Marciniak jednak zabrakło już czasu i nie zdołali doprowadzić do remisu. Dzięki temu zwycięstwu tarnowianie awansowali do 1/8 finału PGNiG Pucharu Polski, a ich kolejnym rywalem będzie Gwardia Opole.

Grupa Azoty Unia Tarnów – ARGED KPR Ostrovia 24:23 (12:12)

Unia: Małecki, Bartosik – Wątroba, Sanek 1, Yoshida 2, Kowalik 1, Matsuura 6, Bushkou 1, Wajda 1, Sikora 2, Minotskyi 6, Mrozowicz 2, Zahirović 1, Kasahara 1

Ostrovia: Krekora, Balcerek, Zimny – Adamski 5, Urbaniak 1, Marciniak 7, Misiejuk 1, Tomczak, Bestian 1, Wojciechowski 3, Szpera 1, Przybylski 2, Gajek 2