Wyglądało groźnie. Karambol na tarnowskim odcinku A4
access_time 2022-10-01 23:59:00
Do niebezpiecznej kolizji doszło w nocy z piątku na sobotę (30 września/1 października) na 487 kilometrze autostrady A4, na pasie w kierunku Krakowa. Uczestniczyły w niej jeden samochód osobowy i cztery ciężarowe. Autostrada w obu kierunkach była zablokowana przez kilka godzin.

W sobotę, 1 października, około godz. 1.30, na 487 kilometrze autostrady A4 w kierunku Krakowa, tuż przed węzłem Tarnów - Mościce, doszło do kolizji pięciu samochodów. Kierująca kia sportage Ukrainka z nieznanych przyczyn zjechała z drogi i uderzyła w bariery oddzielające pasy ruchu. To spowodowało efekt domina. Jadące za kia samochody ciężarowe zaczęły gwałtownie hamować i kolejno w siebie uderzały. Dodatkowo jeden z tirów przebił bariery, blokując pas w kierunku Rzeszowa.

Wyglądało groźnie, ale nikomu nic poważnego się nie stało. Ukrainka została ukarana mandatem w wysokości 1020 zł.

Utrudnienia w miejscu kolizji trwały do rana. Nitka w kierunku Rzeszowa została odblokowana około godz. 6.30, natomiast jezdnia w kierunku Krakowa przed godz. 9.

Na miejscu zdarzenia, poza policją i pogotowiem, pracowało kilka zastępów straży pożarnej, w tym PSP z Tarnowa, OSP Wierzchosławice i OSP Łętowice. Przyczyny i okoliczności kolizji wyjaśnia tarnowska policja.

ac / fot. OSP Wierzchosławice

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821