Półmetek Talii za nami. Zobacz zdjęcia z "Kolacji dla głupca"
access_time 2022-09-29 08:44:00
XXVI Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia osiągnął półmetek. W środę na scenie Centrum Sztuki Mościce Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie zaprezentował spektakl konkursowy „Kolacja dla głupca”w reż. Marcina Sławińskiego na podstawie komedii francuskiego pisarza Francisa Vebera.

Przed widzami zostały jeszcze dwa spektakle. Dzisiaj (29 września) o godz. 17 i 20 w Teatrze im. L. Solskiego pokazana zostanie sztuka „Słoneczni chłopcy” w reż. Marcina Hycnara (Och-Teatr z Warszawy). Na scenie wystąpią: Artur Barciś, Cezary Żak, Martyna Krzysztofik i Fabian Kocięcki. Ostatnim spektaklem konkursowym będzie natomiast „Niepamięć” Marka Modzelewskiego w reż. Piotra Ratajczaka. To koprodukcja Teatru im. Stefana Jaracza z Łodzi i Fundacji Garnizon Sztuki. W przedstawieniu zobaczymy: Karolinę Gorczycę, Magdalenę Kumorek, Krzysztofa Czeczota, Marcina Korcza i Krystiana Pestę. Sztuka zaprezentowana zostanie w piątek o godz. 17 i 20 w teatrze Solskiego.

W sobotę, podczas gali finałowej na dużej scenie teatru poznamy laureatów tegorocznej "Talii". Wydarzenie uświetni koncert Stanisławy Celińskiej, która zaprezentuje utwory z najnowszej płyty „Przytul”. Podczas trwania festiwalu, w foyer teatru można również zobaczyć prace autorstwa znanego rysownika i satyryka, Andrzeja Mleczki.

ac / fot. T. Schenk

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821