Z tej kategorii
XI Festiwal Mała Talia w teatrze Solskiego

2019-11-21 Kultura

W dniach od 1 do 7 grudnia w tarnowskim teatrze już po raz jedenasty odbędzie się festiwal dla dzieci "Mała Talia". Wydarzenie dedykowane jest najmłodszym widzom, szczególnie dzieciom i młodzieży ze szkół podstawowych oraz przedszkoli.

Kernos - niezwykłe naczynie sprzed 2700 lat w Galerii Jednego Obiektu

2019-11-20 Kultura

Muzeum Okręgowe w Tarnowie zaprasza na kolejne w tym roku spotkanie w ramach „Galerii Jednego Obiektu”. W niedzielę, 24 listopada o godzinie 12 w tarnowskim Ratuszu dyrektor muzeum Andrzej Szpunar zaprezentuje niezwykłe znalezisko archeologiczne. Będzie to naczynie odnalezione na cmentarzysku kultury łużyckiej pod Wojniczem.

"Człowiek w ewoluujacym wszechświecie. Teologia i nauka". Spotkanie z ks. Hellerem, ks. Pabjanem i ks. Maziarką

2019-11-19 Kultura

W czwartek, 21 listopada w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie odbędzie się wyjątkowe spotkanie z trzema naukowcami - ks. prof. Michałem Hellerem, ks. dr. hab. Tadeuszem Pabjanem i ks. dr. Tomaszem Maziarką - pod wspólnym tytułem: "Człowiek w ewoluujacym wszechświecie. Teologia i nauka".

„KULT. FILM” – dokument o grupie Kazika Staszewskiego w Millennium Studio

2019-11-18 Kultura

Na kolejny seans z cyklu Millenium Studio zaprasza kino „Millenium” w Tarnowie. 25 listopada o godzinie 20.30 zaprezentowany zostanie „Kult. Film” – film dokumentalny zawierający wyjątkowe i nigdzie niepublikowane materiały zakulisowe z życia legendarnego zespołu Kult oraz samego Kazika Staszewskiego.

Na deski Solskiego wraca "Trans-Atlantico". Wygraj bilety!

2019-11-14 Kultura

Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie po kilkumiesięcznej przerwie ponownie zaprasza sztukę "Trans - Atlantico" na podstawie „Trans-Atlantyku” i „Dziennika 1953-1969” Witolda Gombrowicza. Mamy dla Was pięć podwójnych zaproszeń na niedzielny spektakl o godz. 19.

Wylękniony bluźnierca. Salon poezji Juliana Tuwima

2019-11-13 Kultura

Salon poezji poświęcony Julianowi Tuwimowi to kolejna listopadowa propozycja Miejskiej Biblioteki Publicznej. Wiersze poety będą czytali aktorzy „Solskiego”. Wydarzenie zaplanowano 17 listopada o godz. 11 w foyer teatru.

"Czas wolny" - wernisaż wystawy zainauguruje ArtFest

2019-11-12 Kultura

„Czas wolny” to hasło przewodnie tegorocznej odsłony Festiwalu Sztuki Artfest im. Bogusława Wojtowicza. Zainauguruje go historyczna wystawa prezentująca nie tylko sposoby spędzania wolnego czasu zimą, głównie w okresie 20 - lecia międzywojennego, ale także style życia, nastroje społeczne, rozwój, lokalne zasoby pamiątek. Wernisaż odbędzie się 15 listopada o godz. 19 w Centrum Sztuki Mościce.

Bestiariusz podwodny - wystawa prac Andrzeja Dudzińskiego

2019-11-13 Kultura

W ramach Festiwalu Sztuki ArtFest w najbliższą sobotę w Centrum Sztuki Mościce odbędzie się wernisaż wystawy "Bestiariusz podwodny" Andrzeja Dudzińskiego.