Z tej kategorii
Dzieje Tarnowa do lokacji miasta. Wykład dr. Krzysztofa Moskala

2020-02-19 Kultura

W tym roku mija 690 lat od założenia Tarnowa. Z okazji rocznicy, we wtorek w Czytelni Czasopism Bieżących przy ul. Krakowskiej 4, odbył się pierwszy z cyklu wykładów przypominających historię miasta.

Beata Kozidrak w Walentynkowym Koncercie Muzyki Filmowej

2020-02-17 Kultura

Najpiękniejszych piosenek o miłości można było posłuchać w niedzielę w hali Arena Jaskóła Tarnów, gdzie odbył się Walentynkowy Koncert Muzyki Filmowej. Na scenie wystąpiła Polska Orkiestra Muzyki Filmowej od przewodnictwem Maestro Przemysława Pasternaka. Gwiazdą wieczoru była Beata Kozidrak.

Romantyczny weekend na "Najmniejszej Scenie Świata"

2020-02-17 Kultura

Spragnieni muzycznych uniesień i kameralnej atmosfery, nie mogli w weekend narzekać na brak atrakcji. Artyści Najmniejszej Sceny Świata dwukrotnie zaprosili widzów na romantyczne świętowanie. W sobotę wystąpili z recitalem "Tylko miłość", a w niedzielę z poetyckim koncertem „Czy mnie kochasz?”

Tak będzie wyglądał plakat Tarnowskiej Nagrody Filmowej

2020-02-15 Kultura

Tegoroczna Tarnowska Nagroda Filmowa odbędzie się w ostatnim tygodniu maja, w dniach od 23 do 30 maja. Organizatorzy zaprezentowali plakat, który będzie promował 34. edycję festiwalu.

Dzieje Tarnowa do lokacji miasta. Wykład dr. Krzysztofa Moskala

2020-02-12 Kultura

Z okazji przypadającej w tym roku 690. rocznicy założenia Tarnowa, Miejska Biblioteka Publiczna proponuje cykl wykładów „Tarnów na przestrzeni wieków, czyli czego jeszcze nie wiemy o naszym mieście”, dzięki którym lepiej poznamy nasze miasto.

Bretońskie inspiracje Anny Kropiowskiej

2020-02-11 Kultura

Znana z wyjątkowych nakryć głowy i strojów Bretania, historyczna kraina w północno-zachodniej Francji, jest główną inspiracją wystawy Anny Kropiowskiej, którą od poniedziałku można oglądać w piwnicach siedziby Muzeum przy Rynku 3 w Tarnowie.

Sztuka w centrum handlowym? Wystawa fotografii Marcina Bawca zainaugurowała działalność "Galerii G10"

2020-02-10 Kultura

Do Tarnowa dotarła światowa moda na prezentowanie sztuki w centrach handlowych. Gemini Park Tarnów chce być już nie tylko świątynią handlu, ale i mekką sztuki. Niedzielny wernisaż wystawy fotografii Marcina Bawca "Inne Światy", oficjalnie rozpoczął działalność "Galerii G10", która aspiruje do tego, by stać się nowym miejscem na kulturalnej mapie miasta.

"Oskar i pani Róża" - premiera na Małej Scenie Teatru Solskiego

2020-02-07 Kultura

„Oskar i pani Róża” na podstawie bestsellerowej książki Erica-Emmanuela Schmitta to kolejna w tym sezonie propozycja tarnowskiego teatru. Tę piękną, pełną nadziei i humoru historię będzie można oglądać w „Solskim” od 8 lutego.