Z tej kategorii
Tarnowianie w polskiej delegacji na festiwalu filmowym w Giffoni

2019-07-19 Kultura

Festiwal filmowy w miasteczku Giffoni Valle Piana, położonym w rejonie Kampanii na południu Włoch co roku przyciąga tłumy dzieci i młodzieży z całego świata. Od 2012r. Tarnowskie Centrum Kultury jest jedyną instytucją z Polski, która przywozi ze sobą członków międzynarodowego jury.

Teledysk z Tarnowem w tle. Podoba wam się?

2019-07-18 Kultura

Od kilku dni w sieci można oglądać najnowszy teledysk młodego tarnowskiego muzyka, Karola Guta. Zdjęcia do klipu "Chodźmy nad staw" powstawały w najbardziej urokliwych zakątkach Tarnowa. Nagranie ma coraz więcej odsłon i pozytywnych komentarzy. Nie brakuje również opinii, że to dobry sposób na promocję miasta. A wam jak się podoba? Obejrzyjcie wideo i zobaczcie, jak powstawał klip.

Druga odsłona programu Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia

2019-07-18 Kultura

W drugiej połowie września już po raz 23. Tarnów stanie się stolicą komedii. Festiwal, który odbędzie się w dniach od 21 do 29 września 2019 roku, będzie okazją do obejrzenia dziewięciu znakomitych spektakli, z których osiem powalczy o statuetkę TALII oraz o nagrodę publiczności.

Festiwal w podróży, czyli Emanacje w Małopolsce

2019-07-17 Kultura

W tym tygodniu Festiwal Emanacje pojawi się w aż trzech miastach Małopolski. 19 lipca o 19:00 w Europejskim Centrum Muzyki w Lusławicach wystąpi ponownie Sinfonietta Cracovia pod batutą Jurka Dybała. Jako soliści zaprezentują się Hayoung Choi (wiolonczela), Robert Łaguniak (skrzypce), Bartłomiej Kokot (fortepian). W programie wieczoru usłyszymy Koncert fortepianowy d-moll BWV 1052 J.S.Bacha, Koncert skrzypcowy A-dur nr 5 K219 W.A.Mozarta oraz Koncert wiolonczelowy C-dur Hob. VIIb:1 J.Haydna.

Mural dla Józefa Władysława Krogulskiego. BWA ogłasza konkurs

2019-07-17 Kultura

Biuro Wystaw Artystycznych zachęca do udziału w konkursie na wykonanie projektu muralu upamiętniającego postać wybitnego kompozytora urodzonego w Tarnowie, Józefa Władysława Krogulskiego. Projekty można nadsyłać do 30 września. Pula nagród w konkursie wynosi pięć tysięcy złotych.

Dikanda & Marko Kukobat na MuzycznychTarasach [KONKURS]

2019-07-16 Kultura

We wszystkie czwartki lipca wokół Centrum Sztuki Mościce rozbrzmiewać będzie żywiołowa i niezwykle różnorodna muzyka bałkańska. W najbliższy czwartek wystąpią Dikanda & Marko Kukobat. Mamy dla was podwójne zaproszenie na koncert.

Dorota Bałuszyńska-Srebro i jej najnowsza książka. Spotkanie w MBP

2019-07-17 Kultura

O swojej najnowszej książce „Po drugiej stronie Księżyca” opowie w Czytelni Czasopism Bieżących przy ul. Krakowskiej 4 Dorota Bałuszyńska-Srebro. Spotkanie z autorką odbędzie się 24 lipca o godz. 17.

Piątek z jazzem tradycyjnym

2019-07-11 Kultura

Paradą nowoorleańską rozpocznie się piątkowa (12 lipca) odsłona Letniego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego. Kolorowy korowód wyruszy o 18.30 z placu Sobieskiego.