Koń był trzeźwy, woźnica "wczorajszy". Sprawa trafiła do sądu
access_time 2022-05-18 09:01:00
Blisko promil alkoholu w organizmie miał woźnica zatrzymany przez policjantów na drodze publicznej w Świebodzinie (gm. Pleśna). Mężczyźnie grozi wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

W poniedziałek rano policjanci tarnowskiej drogówki przeprowadzili akcję pod nazwą "Stop - Probierz". To cykliczne działania, których celem jest badanie kierowców na zawartość alkoholu. Akcja skierowana jest nie tylko do kierowców pojazdów mechanicznych, ale także rowerzystów i innych uczestników ruchu. Około godz. 10 na drodze publicznej w miejscowości Świebodzin jeden z policyjnych patroli skontrolował trzeźwość woźnicy.

- Tuż przed badaniem rolnik powożący wozem zaprzężonym w konia zarzekał się, że jest trzeźwy, bo nic nie spożywał. Niestety przeprowadzone badanie nie potwierdziło jego słów. 44-latek wydmuchał prawie promil alkoholu i dopiero wtedy przypomniał sobie, że poprzedniego dnia pił jednak wysokoprocentowy alkohol - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

- Za nieodpowiedzialne zachowanie na drodze będzie musiał ponieść prawne konsekwencje. Odpowie za jazdę pojazdem nie mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara grzywny. Wkrótce do sądu wpłynie wniosek o ukaranie mężczyzny - dodaje.

Podczas poniedziałkowej akcji tarnowscy policjanci zatrzymali w sumie ośmiu nietrzeźwych kierowców. Rekordzista jechał na rowerze, mając w organizmie 2,5 promila alkoholu.

ac / fot. Pixabay

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821