Kompletnie pijany jechał prawie 120 km/h w terenie zabudowanym
access_time 2021-12-03 09:40:00
Pijany kierowca jechał w terenie zabudowanym z prędkością niemal 120 km/h. Pirata drogowego zatrzymali tarnowscy policjanci z grupy Speed. 34-latek miał w organizmie niemal 2,5 promila alkoholu. Grozi mu do 2 lat więzienia.

Policjanci z tarnowskiej grupy Speed patrolowali drogę W 975 w gminie Wojnicz, gdy ich nieoznakowany radiowóz z dużą prędkością wyprzedził opel vectra. Z uwagi na to, że kierowca poruszał się w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, funkcjonariusze ruszyli za nim, dając mu jednocześnie sygnał do zatrzymania się. - Zanim kierowca opla wyhamował prędkość, policyjny radar wskazał wynik 117 km/h, a on sam swoim niestabilnym torem jazdy zdążył jeszcze "chwycić" pobocze - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Policji w końcu udało się skłonić kierowcę do zatrzymania na poboczu. Gdy podeszli do siedzącego za kierownicą mężczyzny, ich uwagę przykuło jego dość osobliwe zachowanie. - Mężczyzna unikał kontaktu wzrokowego, na zadawane pytania odpowiadał niepewnie, a przy tym chwiał się na nogach. Dla mundurowych stało się jasne, że należy sprawdzić jego trzeźwość. Badanie wykazało, że 34-latek ma w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu - dodaje rzecznik.

Kierowcą okazał się 34-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości i za przekroczenie o 67 km/h prędkości w obszarze zabudowanym odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat, 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

ac / fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821