Przegrana szczypiornistów Grupy Azoty Unii II Tarnów
access_time 2021-11-27 18:54:00
W jedenastej kolejce spotkań czwartej grupy drugiej ligi piłki ręcznej mężczyzn, Grupa Azoty Unia II Tarnów zmierzyła się z zajmującym drugie miejsce w ligowej tabeli zespołem SPR Orzeł Przeworsk. Tarnowianie przed tym spotkaniem z dorobkiem 18 punktów plasowali się na czwartej pozycji.

Pierwsze minuty sobotniego meczu należały do gospodarzy. Tarnowianie świetnie spisywali się w defensywie, wyprowadzali szybkie kontrataki, zakończone celnymi trafieniami i po 8 minutach gry prowadzili 6:3. Od tego momentu zaczęły się mnożyć błędy w tarnowskiej drużynie, goście szybko doprowadzili do remisu i zaczęli dominować na boisku. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem szczypiornistów z Przeworska 12:18.

W drugiej części meczu zawodnicy Orła kontrolowali przebieg gry i cały czas utrzymywali kilkubramkową przewagę. Ambitnie walczący gospodarze próbowali odrobić straty jednak goście z Przeworska do końca spotkania systematycznie powiększali prowadzenie i ostatecznie pokonali tarnowskich szczypiornistów 24:34.

Grupa Azoty Unia II Tarnów – SPR Orzeł Przeworsk 24:34 (12:18)

Unia II: Kociuba Jakub 5, Wajda Szymon 5, Bednarz Kacper 3, Kula Sebastian 3, Małek Korneliusz 2, Sikora Jakub 2, Pogonowski Jakub 2, Hoim Mateusz 1, Mucha Michał 1, Chłopek Mateusz, Tuman Kacper, Zając Kacper, Bień Kacper, Drajewicz Olaf, Tarczoń Igor, Jac Dominik

SPR: Kubik Paweł 8, Czapka Jakub 8, Kornafel Kacper 6, Świerk Mateusz 4, Kozdroń Gabriel 2, Styczeń Rafał 2, Bakowski Maciej 2, Gancarz Wojciech 1, Thomas Artur 1