Tarnowska PWSZ uruchomiła dwa nowe kierunki. Będzie zainteresowanie?
access_time 2021-09-22 07:00:00
Kosmetologia oraz pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna – to dwa nowe kierunki, które są już dostępne w ofercie dydaktycznej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie.

Kosmetologia to studia I stopnia (licencjackie) a pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna to jednolite, pięcioletnie studia magisterskie. W związku z tym, że stosowne decyzje przyznające nam uprawnienia zapadały już pod koniec rekrutacji, senat PWSZ zdecydował o przeprowadzeniu naboru uzupełniającego w dniach od 22 września do 11 października. Kolejną dobrą informacją jest możliwość rekrutacji także na wielu innych kierunkach.

- Zapraszamy wszystkich, którzy wciąż nie podjęli decyzji co do swojej przyszłości. Rekrutacja uzupełniająca daje im szansę rozpoczęcia studiów na najstarszej, największej i najchętniej wybieranej wyższej szkole zawodowej w Polsce. Warto rozważyć naszą ofertę, gdyż stała się ona bogatsza o dwa, wyczekiwane przez wiele osób, kierunki: Kosmetologię oraz Pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną – zachęca rektor PWSZ w Tarnowie, dr hab. Małgorzata Kołpa, prof. PWSZ.

Kosmetologia to kierunek studiów I stopnia (licencjackie, stacjonarne) w ramach którego studenci uzyskają wiedzę ogólną z zakresu nauk medycznych, o zdrowiu, a nawet społecznych oraz szczegółową z zakresu kosmetologii. W ramach studiów zostaną przygotowani do wykonywania zabiegów z zakresu kosmetyki pielęgnacyjnej, leczniczej i upiększającej. Co niezwykle istotne, poznają także zasady współpracy z lekarzami dermatologami oraz reguły przygotowywania i stosowania różnych preparatów kosmetycznych. Absolwenci zdobywają konieczne uprawnienia do  prowadzenia własnej działalności lub pracy w gabinetach kosmetycznych, gabinetach odnowy biologicznej, firmach zajmujących się produkcją kosmetyków, czy ośrodkach SPA.

Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna to jednolite, pięcioletnie studia magisterskie. Podstawowym celem kształcenia na tym kierunku jest nabycie przez studentów kompetencji pozwalających na pełnienie roli społeczno-zawodowej nauczyciela edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej z przygotowaniem merytorycznym, metodycznym i praktycznym do nauczania dzieci w przedszkolach i klasach I-III. Studia mają profil praktyczny. Wiedza i umiejętności zdobyte podczas studiów umożliwiają podjęcie pracy w charakterze nauczyciela edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej w zakresie edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej w placówkach oświatowych publicznych i prywatnych.

12 października o godz. 10 rozpoczną się rozmowy kwalifikacyjne dla kandydatek i kandydatów na studia na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Opłata rekrutacyjna na ten kierunek wynosi 100 złotych, na pozostałych kierunkach – 85 zł.

Od 22 września do 11 października można rekrutować się także na inne kierunki. Nabór nie będzie prowadzony na jedynie kierunkach: praca socjalna (I stopień, niestacjonarne i II stopień, stacjonarne), filologia romańska (I stopień, stacjonarne), filologia germańska (I stopień, niestacjonarne), filologia polska (II stopień, niestacjonarne), chemia stosowana inżynierska (I stopień, stacjonarne), wychowanie fizyczne (II stopień, niestacjonarne), grafika (I stopień stacjonarne).

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821