Z tej kategorii
Dwie nowe karetki trafiły do tarnowskiego pogotowia

2019-12-10 Wiadomości

Do Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie trafiły dwie nowe karetki. To nowoczesne mercedesy, które zastąpią najbardziej wyeksploatowane ambulanse.

Coraz więcej cudzoziemców pracuje w Tarnowie i regionie

2019-12-10 Wiadomości

Wzrosła liczba pracujących w Małopolsce obcokrajowców. W całym województwie jest ich 58,5 tys. To niemal 6,2 tys. więcej niż pół roku temu. Natomiast w regionie tarnowskim aktualnie jest 2419 legalnie pracujących obcokrajowców, czyli o 191 więcej niż jeszcze pół roku temu. Większość z nich to Ukraińcy.

Ankieterzy pytają mieszkańców o jakość życia w Tarnowie

2019-12-10 Wiadomości

Od dziś po ulicach miasta krążą ankieterzy, którzy przepytują tarnowian. Chcą wiedzieć, jak im się żyje i jakie są największe problemy miasta. Robią to na zlecenie magistratu, który pracuje nad strategią rozwoju miasta do 2030 roku.

Mieszkania do wzięcia. Bez kolejki, ale do remontu

2019-12-10 Wiadomości

Jeszcze do 20 grudnia można składać wnioski w ramach drugiej edycji programu "Mieszkanie za remont". Jak informują magistraccy urzędnicy, największym zainteresowaniem cieszą się lokale przy ul. Szkotnik, os. Niepodległości, ul. Mostowej oraz ul. Pułaskiego.

W Ostrowie zbudują most tymczasowy... w połowie przyszłego roku

2019-12-09 Wiadomości

Najprawdopodobniej pomiędzy lipcem a listopadem przyszłego roku powstanie tymczasowa przeprawa mostowa w Ostrowie. Dziś (9 grudnia), odbył się rekonesans z udziałem między innymi specjalistów z 3. Batalionu Inżynieryjnego z Niska, który potwierdził, że powstanie przeprawy jest możliwe.

Caritas przekazała policji odblaski

2019-12-09 Wiadomości

Caritas Diecezji Tarnowskiej przekazała tarnowskiej policji 2 tysiące odblasków. Opaski trafią do pieszych, by w okresie jesienno-zimowym byli lepiej widoczni na drodze.

Zjazd założycielski Społecznego Komitetu Obchodów 14 czerwca 2020

2019-12-09 Wiadomości

W sobotę 7 grudnia zawiązał się w Tarnowie Społeczny Komitet Obchodów 14 czerwca. Przedstawiciele kilkudziesięciu organizacji i środowisk z kraju i ze świata a także parlamentarzyści, samorządowcy i dyrektorzy kilku instytucji publicznych zastanawiali się w tarnowskim starostwie jak doprowadzić do trwałego podniesienia rangi i upowszechnienia obchodów święta państwowego ustanowionego w rocznicę pierwszego transportu więźniów do KL Auschwitz. Do Tarnowa zaproszeni zostali przez Ryszarda Lisa z Towarzystwa Opieki Nad Oświęcimiem i Piotra Dziżę, organizatora Festiwalu Niepodległości.

Po zamknięciu mostu w Ostrowie, mieszkańcy korzystają z nielegalnego przejścia. Policja ostrzega: może dojść do tragedii

2019-12-09 Wiadomości

Most w Ostrowie jest całkowicie zamknięty dla ruchu od 27 listopada. W ostatnim czasie policja zatrzymała jednak kilku pieszych i rowerzystów, którzy nielegalnie próbowali przeprawiać się przez most kolejowy w Bogumiłowicach.