Z tej kategorii
230 kilometrów w 9 dni. Z Tarnowa ruszyła piesza pielgrzymka na Jasną Górę

2019-08-17 Wiadomości

Dziś z Tarnowa na dziewięciodniowe rekolekcje wyruszyła 37. Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Przed pątnikami do przejścia ok. 230 km.

Podzielono pieniądze dla osiedli

2019-08-17 Wiadomości

Ponad 4,2 miliona złotych będą miały do dyspozycji w przyszłym roku rady osiedli w Tarnowie.

Zjednoczona Prawica odkryła wyborcze karty. Kto powalczy o Sejm i Senat?

2019-08-16 Wiadomości

W okręgu tarnowskim o mandaty poselskie będzie się ubiegać 18 osób, natomiast o senatorskie powalczą poseł Włodzimierz Bernacki i - po raz kolejny - senator Kazimierz Wiatr.

Pomysł na weekend

2019-08-16 Wiadomości

Nie masz żadnych planów na weekend? Nie wiesz, czy coś ciekawego dzieje się w mieście i okolicach? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka propozycji.

"Niezależnie od poglądów, łączy nas Polska". Tarnowskie obchody 99. rocznicy Cudu nad Wisłą

2019-08-16 Wiadomości

Ludowcy uczcili wczoraj 99. rocznicę Bitwy Warszawskiej, którą wspominają także jako Święto Czynu Chłopskiego, przed pomnikiem Wincentego Witosa w Tarnowie. W południe w tarnowskiej katedrze odprawiona została Msza święta za Ojczyznę, po po niej zaś nastąpił przemarsz pod Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie miały miejsce oficjalne wystąpienia i złożenie wieńców.

Mąż Grażyny Kuliszewskiej pozostanie w areszcie. Decyzja o ekstradycji ponownie odroczona

2019-08-16 Wiadomości

Sąd w Westminster Magistrates Court w Londynie nie podjął w środę decyzji o ekstradycji do Polski Czesława K. podejrzanego w sprawie zabójstwa swojej żony Grażyny Kuliszewskiej. Mężczyzna pozostanie w brytyjskim areszcie do 1 października, kiedy to odbędzie się kolejne posiedzenie.

Jamna zaprasza na Święto Pojednania i Odpust

2019-08-15 Wiadomości

15 sierpnia na Jamnej odbędą się tradycyjne uroczystości Święta Pojednania i Odpustu Jamneńskiego. Rozpocznie je ceremonia przy pomniku poświęconym poległym partyzantom AK i mieszkańcom Jamnej, zaplanowana na godzinę 10.00.

15 sierpnia - rocznica "Cudu nad Wisłą" i święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

2019-08-15 Wiadomości

Dziś przypada 99. rocznica Cudu nad Wisłą – “Bitwy Warszawskiej”, która ocaliła Europę przed bolszewickim najazdem. W Kościele katolickim świętowane jest natomiast Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny.