Z tej kategorii
W tarnowskich mieszkaniach już cieplej. Ruszył sezon grzewczy

2020-09-30 Wiadomości

Wraz z nadejściem jesieni i spadkiem temperatur, w Tarnowie rozpoczął się sezon grzewczy. We wtorek, 29 września, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej uruchomiło tzw. okres gotowości dostaw ciepła dla systemu centralnego ogrzewania budynków.

Jest pozwolenie na przebudowę Jaskółczego Gniazda. Prezydent liczy, że remont stadionu sfinansuje rząd

2020-09-29 Wiadomości

Wydano pozwolenie na przebudowę stadionu miejskiego w Mościcach. Prezydent Roman Ciepiela zapowiada, że jeszcze dziś (wtorek, 29 września) zostanie złożony wniosek o dofinansowanie. Oczekuje, że koszty 120-milionowej inwestycji w pełni pokryje rząd.

Spalona kamienica przy Wielkich Schodach znów odżyje? Prezydent Tarnowa chce stworzyć w niej Centrum Dialogu i zimowy ogród

2020-09-29 Wiadomości

Miasto chce zakupić zrujnowaną kamienicę przy Rynku 6 i stworzyć w niej Centrum Dialogu z zimowym ogrodem. Budynek spłonął w 2009 roku. Wprawdzie 3 lata temu jego właściciele planowali generalny remont, skończyło się jednak tylko na zapowiedziach.

Tarnowianie wybrali radnych osiedlowych

2020-09-28 Wiadomości

W niedzielę zakończyły się wybory do rad osiedli. Mieszkańcy wybrali osoby, które przez najbliższych pięć lat będą miały wpływ na to, co dzieje się w ich najbliższej okolicy. Frekwencja wyniosła 4 procent i była o 1,69 procent niższa niż w wyborach w 2016 r.

Parada konna z okazji 100. rocznicy utworzenia w Tarnowie 5. Pułku Strzelców Konnych

2020-09-28 Wiadomości

W niedzielę ulicami Starego Miasta przejechała parada konna. Tarnów uczcił w ten sposób 100. rocznicę utworzenia w Tarnowie 5. Pułku Strzelców Konnych.

W niedzielę wybory do rad osiedli

2020-09-27 Wiadomości

27 września mieszkańcy Tarnowa wybiorą swoich przedstawicieli do rad osiedli. Aby głosowanie było ważne, do urn wyborczych musi się udać co najmniej jeden procent uprawnionych tarnowian.

XXI Międzynarodowy Tabor Pamięci Romów już po raz 21

2020-09-26 Wiadomości

Wyjazd cygańskiego wozu z grajkami sprzed Muzeum Etnograficznego w Tarnowie rozpoczął w piątek XXI Międzynarodowy Tabor Pamięci Romów.

Marszałek województwa przekazał czek na pierwszy etap remontu mostu w Ostrowie

2020-09-25 Wiadomości

Marszałek Witold Kozłowski przekazał staroście tarnowskiemu Romanowi Łucarzowi symboliczny czek na milion złotych jako dofinansowanie do kapitalnego remontu mostu w Ostrowie. Podczas spotkania obu zarządów w siedzibie starostwa powiatowego podsumowano również dotychczasowe działania w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej.