Z tej kategorii
One Billion Rising. W Tarnowie zatańczyli przeciwko przemocy

2019-02-18 Wiadomości

Kilkadziesiąt dziewcząt, kobiet, a nawet kilku panów zatańczyło w niedzielę na tarnowskim rynku w nietypowym manifeście przeciwko przemocy wobec kobiet. Wszystko to w ramach ogólnoświatowej kampanii One Billion Rising. Każdego roku poruszany jest inny aspekt związany z przemocą. Tym razem wydarzeniu towarzyszyło hasło „Tylko tak oznacza zgodę”. W Tarnowie akcja odbyła się po raz szósty.

Oddano do użytku halę przy Szkole Podstawowej nr 18

2019-02-18 Wiadomości

Oddano do użytku wielofunkcyjną halę sportową, dobudowaną do budynku Szkoły Podstawowej nr 18. Na jej budowę przeznaczono z budżetu miasta blisko 4,9 miliona złotych.

Opłaty za śmieci będą zależne od zużycia wody?

2019-02-18 Wiadomości

4,70 za m3 zużytej wody w przypadku zbiórki selektywnej oraz 9 zł za m3 zużytej wody w przypadku odpadów zmieszanych z danej nieruchomości – wprowadzenie takich opłat za odbiór śmieci w Tarnowie zakłada nowy projekt uchwały w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Daj włos i pomóż kobietom w trakcie chemioterapii

2019-02-18 Wiadomości

Masz długie, zdrowe i niefarbowane włosy? Myślisz o zmianie fryzury? Przyjdź do jednego z pięciu salonów fryzjerskich w Tarnowie i przekaż swoje włosy Fundacji Rak’n’Roll, która pomaga kobietom po chemioterapii i przygotowuje dla nich peruki.

W Pilźnie pojawił się niedźwiedź

2019-02-16 Wiadomości

Wczoraj wieczorem w Pilźnie przypadkowa osoba natknęła się na niedźwiedzia. Policja próbuje zweryfikować tę informację, jednocześnie tamtejszy urząd gminy wydał oficjalny komunikat zalecający zachowanie ostrożności.

Jakie piwo do Ciebie pasuje? KONKURS!

2019-02-16 Wiadomości

Pan IPAni, American Beauty, Blackcyl, Piece Of Cake, Ragnar a może Idiota? Które z piw produkowanych przez tarnowski browar "Trzech Kumpli" najbardziej do Ciebie pasuje i dlaczego?

Dzień Dawcy Szpiku w sobotę w Gemini Park Tarnów

2019-02-15 Wiadomości

„Wygram z białaczką!” – to skierowane do rodziców słowa 13. letniego Mateusza, mieszkańca Oleśnicy, ucznia Szkoły Podstawowej w Oleśnie. Na jego rzecz, w sobotę, 16. lutego w Gemini Park Tarnów przeprowadzony zostanie „Dzień Dawcy Szpiku”, w ramach którego odbędzie się rejestracja potencjalnych dawców szpiku. Akcja odbywa się we współpracy z fundacją DKMS (Baza Dawców Komórek Macierzystych).

Kiermasz charytatywny dla Igora i Wiktora

2019-02-15 Wiadomości

Już w najbliższą sobotę tarnowianie będą mieli okazję kupić wysokiej jakości odzież i jednocześnie pomóc w leczeniu chorych dzieci.