Z tej kategorii
Ratownicy z Tarnowa mają trzy nowe mercedesy

2021-04-17 Wiadomości

Do Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie trafiły trzy nowe karetki, które zostały zakupione ze środków przeznaczonych przez rząd na walkę z COVID-19.

W niedzielę kolejna odsłona Bazaru na Starówce

2021-04-16 Wiadomości

Rada Osiedla Starówka zaprasza na kolejną edycję popularnego bazaru. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą niedzielę, 18 kwietnia na placu targowym Burek.

Kolejne czerwone serce w mieście. Wrzucone do niego nakrętki pomogą choremu chłopcu

2021-04-16 Wiadomości

W Tarnowie ustawiono kolejny wielki kosz w kształcie serca. Tym razem na osiedlu Jasna. Środki zebrane dzięki wrzucanym tam plastikowym nakrętkom, pomogą w leczeniu i rehabilitacji ciężko chorego Kacpra Harańczyka, mieszkańca tego osiedla.

Sąd po stronie aktywisty ze strajku kobiet. Odmówił wszczęcia postępowania

2021-04-15 Wiadomości

Sąd odmówił wszczęcia postępowania wobec tarnowskiego działacza Młodej Lewicy, który brał udział w strajkach kobiet. Oznacza to, że 22-latek uniknie kary m.in. za odmowę wylegitymowania się funkcjonariuszom.

W parku Strzeleckim odgrodzono gniazdo łabędzi. Wkrótce na świat przyjdą cztery "brzydkie kaczątka"

2021-04-15 Wiadomości

Łabędzia rodzina z parku Strzeleckiego niebawem się powiększy. Na kilka dni przed Wielkanocą samica złożyła jaja. Nie służy jej jednak wzmożone zainteresowanie ze strony mieszkańców, dlatego urzędnicy odgrodzili gniazdo osłoną i barierami.

Episkopat odradza wiernym korzystanie ze szczepionek dwóch firm: "powstają z abortowanych płodów"

2021-04-15 Wiadomości

Pomimo tego, że technologia produkcji szczepionek firm AstraZeneca i Johnson&Johnson budzi poważny sprzeciw moralny, to jednak mogą z nich korzystać ci wierni, którzy nie mają możliwości wyboru innej szczepionki – zaznacza Zespół Ekspertów Konferencji Episkopatu Polski ds. Bioetycznych.

Restrykcje przedłużone do 25 kwietnia. Są jednak wyjątki

2021-04-14 Wiadomości

Podjęliśmy decyzję o przedłużeniu obowiązywania restrykcji do 25 kwietnia - powiedział w środę minister zdrowia Adam Niedzielski. Jak poinformował, wyjątki od tej zasady dotyczyć będą przedszkoli, żłobków i sportu na świeżym powietrzu.

Tarnowianin skazany na 4 lata więzienia za gwałt na 12-letnim dziecku. Biegli nie stwierdzili pedofilii

2021-04-14 Wiadomości

Na 4 lata bezwzględnego więzienia skazał Sąd Rejonowy w Tarnowie 36-letniego tarnowianina oskarżonego o zgwałcenie 12-letniej dziewczynki.