Z tej kategorii
O tradycji wielkanocnej w SOSW w Dwudniakach

2019-04-19 Wiadomości

Świąteczne tradycje z terenu Małopolski, zapomniane obrzędy, a także wspólne śniadanie. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wierzchosławicach-Dwudniakach zorganizował spotkanie, podczas którego jego podopieczni mieli okazję bliżej poznać obrzędowość wielkanocną.

Przedświąteczna abolicja mandatowa

2019-04-18 Wiadomości

Tarnowska Straż Miejska po raz kolejny organizuje mandatową abolicję. Aby anulować mandat, należy stawić się w siedzibie miejskich strażników przy ul. Nadbrzeżnej Dolnej jutro, 19 kwietnia między godz. 7 a 19.

W Tarnowie o nowej ofercie doskonalenia zawodowego nauczycieli

2019-04-18 Wiadomości

Zdynamizowanie pracy Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, w tym tarnowskiego oddziału ośrodka, zapowiedziano podczas konferencji prasowej w Tarnowie z udziałem Anny Pieczarki z zarządu województwa małopolskiego. Ma powstać nowa oferta w zakresie doradztwa i szkoleń nauczycieli.

Ukrainiec nielegalnie zatrudniał swoich rodaków

2019-04-18 Wiadomości

Funkcjonariusze Straży Granicznej przeprowadzili kontrolę legalności zatrudnienia na terenie jednej z budów w Tarnowie. Okazało się, że prowadzący firmę Ukrainiec zatrudniał nielegalnie swoich krajanów.

Studenci PWSZ zwycięzcami Hackathonu

2019-04-18 Wiadomości

Drużyna złożona ze studentów Informatyki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie wygrała pierwszą, historyczną edycję Hackathonu – 36-godzinnego maratonu programowania. Zespół w składzie: Przemysław Biskup, Dawid Chwistek, Mateusz Kiełbasa i Maksymilian Hebda w pokonanym polu zostawił 9 innych biorących w konkursie teamów.

Województwo sypnęło kasą. Ponad pół miliona dotacji na odnowę zabytków ziemi tarnowskiej

2019-04-17 Wiadomości

Remont elewacji Domu Pańskiego w Wojniczu, konserwacja i restauracja ołtarza głównego w kościele pw. Matki Bożej Pocieszenia w Wierzchosławicach czy kompleksowa konserwacja sześciu witraży w kościele NMP Szkaplerznej w Szynwałdzie - to tylko kilka inwestycji, które już wkrótce zostaną przeprowadzone dzięki dotacjom z budżetu województwa przekazanych w ramach konkursu Ochrona zabytków Małopolski. W sumie, kwota ponad 574 tys. zł pozwoli odnowić i odrestaurować aż 12 obiektów położonych na terenie Tarnowa oraz powiatu tarnowskiego i dąbrowskiego.

Dziś ulicami Tarnowa przejdzie Droga Krzyżowa. Policja ostrzega: możliwe utrudnienia w ruchu

2019-04-17 Wiadomości

Dziś, w Wielką Środę ulicami Tarnowa przejdzie Droga Krzyżowa pod przewodnictwem biskupa Andrzeja Jeża. Wierni przejdą przez centrum miasta ulicami: Rynek, Wekslarska, Wąska, Wałowa, Katedralna i Plac Katedralny. Zakończenie uroczystości nastąpi około godz. 21.30.

Japońska misja Jana Hajdugi

2019-04-17 Wiadomości

Jan Hajduga, prezes Rycerstwa Niepokalanej z Dąbrowy Tarnowskiej wrócił z Japonii, gdzie otwarto wystawę poświęconą św. Maksymilianowi.