Z tej kategorii
W Tarnowie rośnie liczba samochodów. Jakie marki są najpopularniejsze?

2020-01-29 Wiadomości

W Tarnowie lawinowo rośnie liczba zarejestrowanych samochodów. W ubiegłym roku przybyło ich ponad 2 500, z czego ponad 1 700 stanowiły samochody osobowe. Według stanu na ostatni dzień minionego roku w naszym mieście zarejestrowanych było 79 437 pojazdów. Które marki cieszą się największym zainteresowaniem?

Otwarto koperty na wykonanie projektu mostu w Ostrowie

2020-01-29 Wiadomości

Starostwo powiatowe w Tarnowie otworzyło koperty z ofertami na wykonanie projektu przebudowy mostu w Ostrowie. O zamówienie walczy pięć firm, przy czym najtańszą propozycję złożyła wrocławska firma Fasys Mosty.

Prezes Tarnowskiego Klastra Przemysłowego podsumował miniony rok

2020-01-29 Wiadomości

Sprzedane inwestorom nieruchomości, działka zakupiona przez klaster, przeniesienie praw wieczystego użytkowania i praw własności na firmy działające już w Strefie Aktywności Gospodarczej „Mechaniczne”, wynajem powierzchni biurowych, usługowych i produkcyjnych, a także inwestycje mające poprawić komfort przedsiębiorców – tak przedstawia ubiegłoroczną działalność Tarnowskiego Klastra Przemysłowego, kierujący spółką prezes Robert Wardzała.

Dzień Babci i Dziadka w tarnowskim ZUS-ie

2020-01-28 Wiadomości

Z okazji Dnia Babci i Dziadka, tarnowski oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zaprasza na konsultacje z ekspertami. Odbędą się one już jutro (29 stycznia) o godzinie 10. - Porozmawiamy o bezpieczeństwie, zdrowiu i ciekawych sposobach na spędzenie wolnego czasu. - zachęcają organizatorzy.

Węzeł przesiadkowy przy Kochanowskiego to dopiero początek. Będzie ich więcej. Miasto stawia na transport zrównoważony

2020-01-28 Wiadomości

Przy ul. Kochanowskiego w Tarnowie powstaje węzeł przesiadkowy za prawie 5 milionów złotych. Budowa zakłada nowe miejsca parkingowe, perony i wiaty dla podróżnych. Magistrat liczy, że zachęci kierowców do pozostawienia samochodu i kontynuowania dalszej jazdy autobusem.

Matka porzuciła w tarnowskim Pogotowiu Opiekuńczym czwórkę dzieci! Kto zaopiekuje się chłopcami?

2020-01-27 Wiadomości

Do tarnowskiego Pogotowia Opiekuńczego 25 - letnia matka przyprowadziła czwórkę chłopców, informując personel, że nie może się już dłużej nimi zajmować. Pilnie poszukiwana jest rodzina zastępcza, która zapewni dzieciom prawdziwy dom.

Wielka obława CBŚP na mieszkaniowe agencje towarzyskie. Jedna z nich działała w Brzesku

2020-01-27 Wiadomości

Centralne Biuro Śledcze Policji rozbiło grupę przestępczą, działającą w 24 miastach na terenie na terenie 5 województw. Rozbitych zostało 19 agencji towarzyskich, tzw. "mieszkaniówek", z których jedna działała w Brzesku. Za organizacją całego seksbiznesu stoi prawdopodobnie dwóch mężczyzn w wieku 28 i 48 lat.

Spotkanie osób internowanych i prześladowanych. Ks. Michał Bednarz z medalem „W Służbie Bogu i Ojczyźnie”

2020-01-27 Wiadomości

W Starostwie Powiatowym w Tarnowie odbyło się noworoczne spotkanie osób internowanych i prześladowanych w latach 1981 – 1989, podczas którego ks. dr hab. Michał Bednarz, kapłan diecezji tarnowskiej otrzymał medal „W Służbie Bogu i Ojczyźnie”.