Z tej kategorii
Grupa Azoty uruchomiła sklep internetowy

2020-07-09 Wiadomości

Produkowane przez Grupę Azoty filamenty do drukarek 3D można już kupować w jej sklepie internetowym. Pierwszym klientem sklepu został prezes Grupy Azoty dr Wojciech Wardacki, który zakupione filamenty postanowił przeznaczyć jako darowiznę na rzecz inicjatywy Zachodnia Grupa Medyczna.

Zdzisław Baszak ps. „Pirat” skończył 100 lat

2020-07-09 Wiadomości

W środę, 8 lipca, setne urodziny obchodził pułkownik Zdzisław Baszak ps. "Pirat", żołnierz 16. Pułku Piechoty Ziemi Tarnowskiej, oficer Armii Krajowej i ostatni żyjący uczestnik bitwy pod Pszczyną. Stulatek świętował w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP, w pobliżu stworzonej przez niego Izby Pamięci Armii Krajowej, na bazie której - również z jego inicjatywy - powstaje muzeum.

Rowerem pod prąd. Pierwsze kontraruchy w Tarnowie

2020-07-09 Wiadomości

Dobra wiadomość dla tarnowskich rowerzystów: będą mogli jeździć pod prąd po 10 miejskich ulicach jednokierunkowych, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Opublikowano rozporządzenie o pierwszeństwie głosowania m.in. dla seniorów i ciężarnych

2020-07-09 Wiadomości

Osoby powyżej 60 lat, kobiety w ciąży, osoby z dzieckiem do 3 lat i niepełnosprawni będą obsługiwani w lokalach wyborczych w pierwszej kolejności – przewiduje opublikowane we wtorek rozporządzenie Ministra Zdrowia.

"TV ŁŻE" - historyczny napis na murze zachowany dla potomnych

2020-07-09 Wiadomości

Na murze ogrodzenia szkoły przy ulicy Kopernika 7 w Tarnowie zabezpieczono pochodzący z lat 80. ubiegłego wieku napis „TV łże”. Stowarzyszenie Sieć Solidarności chce go włączyć do Tarnowskiego Szlaku Solidarności.

PWSZ planuje udostępnić mieszkańcom obiekty sportowe

2020-07-08 Wiadomości

Komercjalizacja bazy sportowej uczelni, zacieśnienie współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym, uruchomienie Centrum Transferu Technologii i przedstawienie nowych władz rektorskich Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie – m.in. te tematy zostały poruszone na pierwszej konferencji prasowej z udziałem nowej rektor PWSZ, dr hab. Małgorzaty Kołpy.

Zbigniew Ziobro w Tarnowie obiecał dodatkowe środki na wsparcie OSP

2020-07-08 Wiadomości

- Postanowiliśmy wyasygnować dodatkowe środki, wcześniej nieprzewidziane w planie Funduszu Sprawiedliwości, na zakup 50 pomp dla Ochotniczych Straży Pożarnych w Małopolsce – powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podczas spotkania na placu Kazimierza w Tarnowie.

Wiec Tarnowskiego Społecznego Komitetu Poparcia Andrzej Dudy

2020-07-08 Wiadomości

Naszej Ojczyźnie potrzebna jest stabilizacja i spokój, bo tylko w takich warunkach może trwać proces naprawy państwa i polepszania sytuacji materialnej Polaków – przekonywali członkowie "Tarnowskiego Społecznego Komitetu Poparcia Pana Prezydenta Andrzeja Dudy w wyborach na Urząd Prezydenta RP na kadencję 2020-2025". We wtorek na Placu Sobieskiego w Tarnowie apelowali o liczny udział w głosowaniu w drugiej turze wyborów prezydenckich.