Z tej kategorii
Temat leczenia niepłodności podzieli radnych? Na czwartkowej sesji dyskusja o in vitro i naprotechnologii

2022-01-26 Wiadomości

W czwartek radni będą dyskutować m.in. o tym, czy in vitro będzie dotowane z budżetu Tarnowa Projekt zakłada finansowe wsparcie dla nawet 180 par.

Tłoku w autobusach nie było, a miasto zaoszczędziło. Ciepiela: mniejsza liczba kursów okazała się w zupełności wystarczająca

2022-01-26 Wiadomości

Styczniowe zmiany w rozkładach jazdy MPK przyniosły miastu wymierne oszczędności, a zmniejszenie liczby kursów nie przełożyło się na zatłoczenie autobusów - tak wynika z przedstawionych przez tarnowski magistrat analiz. Od 1 lutego wraca standardowy rozkład jazdy.

Sekretarz stanu w MON Marcin Ociepa wizytował szkołę w Wojniczu

2022-01-26 Wiadomości

Wiceminister Obrony Narodowej Marcin Ociepa odwiedził we wtorek Zespół Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu. Wizyta miała związek ze staraniami placówki, by tamtejsza klasa o profilu wojskowym została objęta patronatem MON.

Koronawirus w drużynie tarnowskich siatkarek. Najbliższe mecze odwołane

2022-01-25 Wiadomości

Zaplanowany na środę mecz 1/8 finału Roleski Grupy Azoty PWSZ - Grot Budowlani Łódź nie zostanie rozegrany. Powodem jest koronawirus w ekipie tarnowskich siatkarek. Z tej samej przyczyny nie odbędzie się sobotnie spotkanie z ITA Tools Stalą Mielec.

Od wtorku kwarantanna zostaje skrócona do siedmiu dni. Powód? Ewolucja wirusa

2022-01-25 Wiadomości

We wtorek wchodzi w życie rozporządzenie skracające z dziesięciu do siedmiu dni czas odbywania kwarantanny dla osób narażonych na zakażenie wirusem SARS-CoV-2.

ZPS rusza z akcją profilaktyczną "Kalendarz Zdrowia"

2022-01-25 Wiadomości

Zespół Przychodni Specjalistycznych rozpoczyna akcję profilaktyczną, która ma zachęcić do dbania o zdrowie w każdym wieku. "Kalendarz Zdrowia ZPS" to okazja, aby za darmo i bez skierowania skorzystać z szeregu badań diagnostycznych i konsultacji ze specjalistami oraz wziąć udział w warsztatach.

Silne mrozy nie odpuszczają. Apel o zwracanie uwagi na osoby bezdomne

2022-01-25 Wiadomości

Utrzymujące się siarczyste mrozy to szczególnie trudny czas dla osób bezdomnych, samotnych, starszych i nietrzeźwych. Centrum Usług Społecznych w Tarnowie apeluje o wrażliwość i reagowanie na dramatyczną sytuację osób bez dachu nad głową.

Alarm smogowy. Dziś lepiej nie wychodzić z domu

2022-01-24 Wiadomości

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało dzisiaj (24 stycznia) ostrzeżenie drugiego stopnia o zanieczyszczeniu powietrza m.in. dla Tarnowa i powiatu tarnowskiego. Zalecane jest, by z tego powodu ograniczyć przebywanie na zewnątrz do absolutnego minimum.