Z tej kategorii
Zarząd województwa spotkał się z samorządowcami w Tarnowie

2019-06-19 Wiadomości

Marszałek Witold Kozłowski, wicemarszałek Łukasz Smółka i Anna Pieczarka z zarządu województwa spotkali się w siedzibie Starostwa Powiatowego z samorządowcami z powiatu tarnowskiego. Przy okazji wręczone zostały promesy gwarantujące pomoc finansową województwa dla gminnych inwestycji w infrastrukturze sportowej.

Wakacje czas zacząć! Święto Balonika w Rabkolandzie [WKRÓTCE KONKURS]

2019-06-19 Wiadomości

Nie ma takiej rzeczy na świecie, na którą dzieci czekają tak, jak na wakacje! W to najważniejsze dziecięce święto warto docenić maluchy i nagrodzić je za wiele miesięcy codziennej pracy – niezależnie od tego, czy czerwony pasek pojawił się na świadectwie. Dla wszystkich dzieciaków, które w przedszkolach i szkołach przetrwały aż do wakacji, Park Rozrywki Rabkoland po raz pierwszy organizuje wyjątkowe święto – Święto Balonika!

W Gosławicach powstanie nowa trasa rowerowa

2019-06-19 Wiadomości

Za niespełna półtora roku miłośnicy dwóch kółek skorzystają z nowego, 2,5-kilometrowego odcinka, stanowiącego bezpośrednie połączenie z trasą rowerową VeloDunajec w gminie Wierzchosławice. Dzięki tej inwestycji zwiększyć się ma atrakcyjność turystyczna gminy i regionu.

Małopolskie przysmaki podbiły Pragę

2019-06-18 Wiadomości

"To był bardzo udany Polský den w Pradze" - mówi Jan Czaja ze Stowarzyszenia Grupa Od Rolnika z Rzuchowej, które wraz z Tarnowskim Centrum Informacji skorzystało z zaproszenia Ambasady Polskiej w Pradze i wzięło udział w Dniu Polskim. Poprzez prezentacje, degustacje oraz warsztaty kulinarne, promowana była zarówno wysokiej jakości żywność, jak i turystyka kulinarna województwa małopolskiego. Ogrody Ambasady RP odwiedziło ok. 4 tys. osób.

Nabór do szkół średnich. Duże zainteresowanie tarnowskimi liceami

2019-06-19 Wiadomości

W tym roku miasto spodziewa się dwa razy większej liczby kandydatów do szkół średnich. Jest to efekt kumulacji roczników, do której doszło przez reformę edukacji.

mLegitymacje w smartfonach uczniów szkoły „U Mistrza Paderewskiego”

2019-06-18 Wiadomości

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. I. J. Paderewskiego w Ciężkowicach jest pierwszą szkołą w powiecie tarnowskim, która wprowadziła dla swoich uczniów mLegitymacje szkolne. Dzięki temu młodzież nie musi nosić legitymacji, zarówno tych papierowych, jak i obowiązujących od września 2018 r. plastikowych, bo wyświetli je na ekranie smartfona. Od 6 czerwca uczniowie ZSOiZ mogą już pobierać mLegitymacje na swoje telefony.

Zmarł pochodzący z Dąbrowy Tarnowskiej ks. Michał Łos. Miał 31 lat

2019-06-18 Wiadomości

Historia chorego na raka orionisty poruszyła wiele osób. Michał Łos przyjął święcenia i złożył śluby wieczyste w trybie nadzwyczajnym na szpitalnym łóżku, w którym następnie odprawił Mszę świętą. Zmarł w poniedziałek, 17 czerwca w warszawskim szpitalu.

Kolejne litry krwi pozyskane podczas akcji w tarnowskim starostwie

2019-06-18 Wiadomości

W Starostwie Powiatowym w Tarnowie odbyła się XXVIII akcja honorowego krwiodawstwa, zorganizowana przez działający w urzędzie Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża. Pomimo powodujących osłabienie organizmu upałów, krew oddało 17 osób.