Z tej kategorii
PiS wygrywa również w walce o Senat

2019-10-14 Wiadomości

Prawo i Sprawiedliwość zdobyło w tarnowskim okręgu wyborczym dwa mandaty senatorskie. Otrzymają je Kazimierz Wiatr i Włodzimierz Bernacki.

W Tarnowie PiS deklasuje opozycję. Pieczarka z rekordowym poparciem. Wojtkiewicz i Czech bez mandatu poselskiego

2019-10-14 Wiadomości

7 mandatów dla Prawa i Sprawiedliwości i po jednym dla PSL-u oraz Koalicji Obywatelskiej - oto oficjalne wyniki wyborów do Sejmu w okręgu tarnowskim.

PiS wygrywa wybory i bierze większość

2019-10-13 Wiadomości

Państwowa Komisja Wyborcza podała wyniki wyborów ze 100 proc. obwodowych komisji wyborczych. Według nich Prawo i Sprawiedliwość w wyborach do Sejmu zdobyło 43,59 proc. głosów. Koalicja Obywatelska zdobyła 27,4 proc., Lewica 12,56 proc., PSL 8,55 proc., Konfederacja 6,81 proc. Frekwencja w kraju wyniosła 61,6 proc.

Ks. Prof. Michał Heller z nagrodą specjalną Totus Tuus

2019-10-12 Wiadomości

Ks. prof. Michał Heller został uhonorowany nagrodą specjalną TOTUS TUUS. Prestiżowe wyróżnienie zwane też "katolickim Noblem" odebrał w sobotę, 12 października, podczas uroczystej gali w Zamku Królewskim w Warszawie.

Miasto wyemituje obligacje za 50 milionów złotych

2019-10-12 Wiadomości

Wyjątkowo, bo w sobotę, odbyła się dziś nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej Tarnowa, podczas której radni podjęli uchwałę o wyemitowaniu komunalnych obligacji. Pozyskane w ten sposób środki mają posłużyć do finansowania trwających i przyszłych miejskich inwestycji.

Pleśna zachwyca! Została "Turystycznym Skarbem Małopolski"

2019-10-12 Wiadomości

Gmina Pleśna rozbiła bank nagród w zakończonym właśnie konkursie "Turystyczne Skarby Małopolski". Doceniono jej niezwykły klimat, winnice, dwie cykliczne imprezy kultywujące tradycje regionu i unikatową atrakcję turystyczną, czyli wieżę widokową w Dąbrówce Szczepanowskiej.

Stefania Łącka w gronie błogosławionych? Biskupi pozytywnie o procesie beatyfikacyjnym

2019-10-12 Wiadomości

Konferencja Episkopatu Polski podczas środowego Zebrania Plenarnego w Warszawie, na prośbę biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża, wydała pozytywną opinię w sprawie prowadzenia w diecezji tarnowskiej procesu beatyfikacyjnego Stefanii Łąckiej.

34 miliony na kształcenie zawodowe i wychowanie przedszkolne w powiecie tarnowskim

2019-10-11 Wiadomości

Prawie 25 mln zł na rozwój szkolnictwa zawodowego i blisko 9 mln zł na wychowanie przedszkolne – dofinansowania projektów na taką kwotę otrzymały samorządy, placówki oświatowe i rzemieślnicze oraz firmy z subregionu tarnowskiego. Listy intencyjne informujące o przyznanych środkach finansowych wręczyła dziś w Starostwie Powiatowym w Tarnowie Anna Pieczarka z zarządu województwa wraz z dyrektorem Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości Rafałem Soleckim.