Z tej kategorii
Roman Boski spotkał się z młodzieżą z OHP

2018-12-12 Wiadomości

We wtorek Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie odwiedził Roman Boski, raper oraz pomysłodawca i prezes fundacji Drużyna Mistrzów Sport Muzyka Pasja.

Nowy zintegrowany system zarządzania finansami w magistracie

2018-12-12 Wiadomości

Urząd Miasta Tarnowa wdraża nowy program, który ma ułatwić funkcjonowanie magistratu. Zintegrowany system zarządzania finansami, bo o nim mowa, zostanie oddany do użytku we wrześniu przyszłego roku.

Rekordowy dar serca dla Alicji

2018-12-12 Wiadomości

W ciągu kilku godzin podczas Zimowego Daru Serca zebrano aż 26,5 tys. złotych! Akcję charytatywną na rzecz Alicji Sipior zorganizowano w Szkole Podstawowej w Radgoszczy.

Spektakl „Warto było” na 100 lecie odzyskania niepodległości w tarnowskim teatrze

2018-12-12 Wiadomości

„Warto było” w reżyserii Ceziego Studniaka, to spektakl muzyczny zrealizowany z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości, opierający się na udokumentowanych wydarzeniach z 1918 roku, zrealizowany w ramach projektu Scena Muzycznych Prapremier. Bilety w cenie 10 zł od osoby, dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Ukrainiec prowadził na podwójnym gazie

2018-12-11 Wiadomości

Spore konsekwencje spotkały zatrzymanego w Tarnowie obywatela Ukrainy. W związku z prowadzeniem pojazdu pod wpływem alkoholu czeka go kara finansowa, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i deportacja.

Pracownicy sądów rozpoczęli protest. Poszli na L4

2018-12-11 Wiadomości

Rozpoczął się protest pracowników administracyjnych sądów, protokolantów oraz asystentów, którzy domagają się podwyżek. Podobnie jak policjanci, biorą zwolnienia lekarskie, a protestować mają do 21 grudnia.

Wieża widokowa w Iwkowej nową atrakcją turystyczną

2018-12-11 Wiadomości

Subregion tarnowski szeroko otwiera się na turystów, udostępniając kolejne nowe atrakcje. Tarnowska Organizacja Turystyczna zaprasza do Iwkowej, gdzie powstała wieża widokowa, a tuż obok funkcjonalna infrastruktura z elementami małej architektury oraz starodawna ziemianka. Wieżę o wysokości 30 metrów usytuowano na wzniesieniu Szpilówka (516 m n. p. m.).

Strażacy ostrzegają przed czadem i pożarami

2018-12-12 Wiadomości

Państwowa Straż Pożarna zachęca tarnowian do wyposażania domów i mieszkań w czujki dymu i czujki tlenku węgla. To może się przyczynić się do zmniejszenia liczby pożarów i zatruć czadem, do których najczęściej dochodzi jesienią i zimą.