Z tej kategorii
PiS wskazał czterech "kandydatów na kandydata" w wyborach prezydenta Tarnowa

2018-02-21 Wiadomości

Niespodzianki nie było. W wąskim gronie czterech potencjalnych kandydatów na kandydata w wyborach prezydenckich w Tarnowie znaleźli się Ryszard Pagacz - przewodniczący Rady Miasta, Henryk Łabędź - prezes Zakładów Mechanicznych Tarnów, Piotr Wójcik - radny PiS oraz Janusz Gładysz - przedsiębiorca, do niedawna właściciel salonu samochodowego.

Teatralne plakaty mistrzów w Muzeum Okręgowym

2018-02-22 Wiadomości

5 marca (początek o godz. 18) w siedzibie Muzeum Okręgowego w Tarnowie (Rynek 3) nastąpi otwarcie wystawy „Plakaty teatralne w zbiorach Muzeum Okręgowego w Tarnowie”. Wystawa ma charakter czasowy, będzie czynna do 15 kwietnia.

Plakaty społeczne studentów PWSZ na wystawie w CSM

2018-02-22 Wiadomości

Na wystawie zaprezentowane zostaną plakaty społeczne i kulturalne powstałe w ramach zajęć w pracowniach dr. Bartłomieja Bałuta i mgr. Wojciecha Kołka. To czwarta już wystawa z tego cyklu w Centrum Sztuki Mościce. Wernisaż odbędzie się w poniedziałek, 26 lutego.

Kupując baranki i paschalne świece może pomóc potrzebującym

2018-02-22 Wiadomości

Prawie 50 tys. baranków z cukru trafi do parafii diecezji tarnowskiej w ramach Wielkanocnego Dzieła Caritas. Kościelna organizacja charytatywna przygotowała także ponad 30 tys. świec paschalnych. Nabywając je możemy pomóc ludziom chorym.

Wniosek o kasację wyroku Ryszarda Ścigały złożony

2018-02-21 Wiadomości

Obrońcy skazanego prawomocnie za korupcję byłego prezydenta Tarnowa złożyli wniosek o kasację wyroku do Sądu Najwyższego. Dla Ryszarda Ścigały to już ostatnia szansa na uniknięcie kary trzech lat bezwzględnego więzienia.

Policjanci zagrali dla chorej Julki

2018-02-20 Wiadomości

Za nami II Turniej piłki nożnej halowej o Puchar Przewodniczącego ZW NSZZ Policjantów województwa małopolskiego połączony ze zbiórką funduszy na rzecz Julki Więcek – córki tarnowskiego policjanta. Zebrano niemal 20 tys. złotych.

Jak zgłosić kandydatów do Odznaki Honorowej Gminy Miasta Tarnowa

2018-02-22 Wiadomości

Zbliża się pierwszy z terminów składania wniosków o przyznanie Odznaki Honorowej Gminy Miasta Tarnowa. Przypomnijmy, wnioski do Konwentu, za pośrednictwem Urzędu Miasta, można zgłaszać do 31 marca. Kolejny termin to 30 września - przypominają urzędnicy magistratu.

Ruszył nabór do tarnowskich przedszkoli

2018-02-21 Wiadomości

Rodzice tarnowskich przedszkolaków z placówek publicznych mogą już składać deklaracje o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego na kolejny rok szkolny. Mają na to czas do 28 lutego.