Z tej kategorii
PWSZ w Tarnowie chce poszerzyć ofertę o nowe kierunki studiów

2020-04-06 Wiadomości

Władze Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie skierowały do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego wnioski o utworzenie aż czterech nowych kierunków studiów.

Miasto ogłasza program wsparcia dla tarnowian i lokalnego biznesu

2020-04-06 Wiadomości

Władze Tarnowa uruchomiły pakiet wsparcia dla tarnowian i przedsiębiorców, którzy ze względu na epidemię koronawirusa odnotowują straty. Projekt "Egida tarnowska" zakłada m.in. umorzenie bądź odroczenie płatności za czynsze i za podatek od nieruchomości, dodatki mieszkaniowe, zasiłki, czy świadczenie pomocy psychologicznej dla mieszkańców.

Siódmy przypadek koronawirusa w Tarnowie. Kolejne zakażenia w regionie

2020-04-05 Wiadomości

Zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 zostało potwierdzone u kolejnego mieszkańca Tarnowa. Wiadomo, że pacjent nie przebywał wcześniej za granicą.

W Tarnowie uruchomiono darmowy hotel dla medyków. Będą mieli gdzie odpocząć pomiędzy dyżurami

2020-04-05 Wiadomości

50 osób może skorzystać z hotelu dla medyków, który został uruchomiony dla kadry dwóch tarnowskich szpitali i pogotowia ratunkowego w Centrum Rehabilitacji Społecznej i Zawodowej "Słoneczne Wzgórze".

55-letni tarnowianin zakażony koronawirusem

2020-04-04 Wiadomości

Prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela poinformował o kolejnym, szóstym przypadku wystąpienia koronawirusa w Tarnowie. Wykryto go u 55-letniego mężczyzny.

Rowery miejskie zakazane, ale można korzystać z hulajnóg i skuterów

2020-04-04 Wiadomości

We wtorek rząd ogłosił nowe obostrzenia w związku z panującą epidemią. Jednym z nich jest zakaz korzystania z miejskich rowerów. Wciąż można jednak korzystać z hulajnóg i skuterów, bo nie wymieniono ich w rozporządzeniu.

Wprowadzono zakaz wstępu do lasów i parków narodowych

2020-04-03 Wiadomości

W związku ze stanem epidemii, do 11 kwietnia Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasów, a Parki Narodowe pozostają zamknięte - poinformował w piątek w komunikacie resort środowiska.

Policja przejęła nadzór nad strażą miejską. Będzie "szybka ścieżka" karania dla łamiących obostrzenia

2020-04-03 Wiadomości

Od czwartku straż miejska w Tarnowie znajduje się pod zwierzchnictwem policji. Stosowne polecenie w sprawie konsolidacji służb wydał wojewoda małopolski.