Śmiertelne potrącenie rowerzysty. Policja zatrzymała 30-latkę podejrzaną o spowodowanie wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia
access_time 2021-09-21 18:11:00
Dąbrowska policja pod nadzorem prokuratora wyjaśnia okoliczności tragicznego wypadku w miejscowości Słupiec (gmina Szczucin). Według wstępnych ustaleń mundurowych, kierująca samochodem 30-latka potrąciła rowerzystę i uciekła z miejsca zdarzenia. Mężczyzna zmarł.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po godz. 6 rano na drodze wojewódzkiej nr 982, w miejscowości Słupiec. Dyżurny dąbrowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że w przydrożnym rowie znajduje się ciało mężczyzny i zniszczony rower. Policja ustaliła, że mężczyzna został śmiertelnie potrącony przez samochód, którego kierowca uciekł z miejsca wypadku, nie udzielając poszkodowanemu pomocy.  W wyniku odniesionych obrażeń 53-letni mieszkaniec gminy Szczucin zmarł. Mundurowi rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Około godz. 8 zauważyli dostawczego volkswagena, jadącego drogą wojewódzką nr 982 w kierunku Szczucina.

- Samochód posiadał widoczne uszkodzenia w części przedniej, świadczące o możliwości wzięcia udziału w zdarzeniu drogowym. Został zatrzymany do kontroli drogowej a kierująca 30-letnia mieszkanka powiatu dąbrowskiego została doprowadzona do dąbrowskiej jednostki policji celem złożenia wyjaśnień na okoliczność uszkodzenia pojazdu. Samochód, którym się poruszała zabezpieczono do dalszych czynności. Prowadzone postępowanie wyjaśni, czy zabezpieczony pojazd oraz kierująca mogły mieć związek z tragicznym potrąceniem rowerzysty - przekazała asp. sztab. Ewelina Fiszbain, rzecznik prasowy dąbrowskiej policji.

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, ucieczkę z miejsca zdarzenia i nieudzielenie pomocy grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

ac / fot. KPP w Dąbrowie Tarnowskiej

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821