W tarnowskich mieszkaniach już cieplej. Rozpoczął się sezon grzewczy
access_time 2021-09-20 07:03:00
Wraz z nadejściem jesieni i spadkiem temperatur, w Tarnowie rozpoczął się sezon grzewczy. W poniedziałek, 20 września, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej uruchomiło tzw. okres gotowości dostaw ciepła dla systemu centralnego ogrzewania budynków.

Włączanie ogrzewania odbywa się samoczynnie. MPEC posiada urządzenia, które służą do automatycznej regulacji dostaw ciepła. Jeżeli na zewnątrz utrzymuje się temperatura poniżej 15°C, ogrzewanie włącza się automatycznie. Z chwilą, gdy temperatura wzrasta, dostawa ciepła zostaje przerwana.

Odbiorcy, czyli właściciele lub zarządcy budynków, mogą zmienić wysokość temperatury, przy której następuje automatyczne uruchamianie lub przerwanie ogrzewania obiektu. MPEC robi to bezpłatnie w ciągu dwóch dni roboczych od otrzymania wniosku. Dodatkowo lokatorzy, którzy mają zawory termostatyczne, sami mogą regulować ilość ciepła dostarczanego do pomieszczeń.

Automatyczne dostawy ciepła nie zostaną uruchomione do tych obiektów, których właściciele lub zarządcy złożyli deklarację o uruchomienie takich dostaw na pisemne wnioski, m.in. z powodu trwających jeszcze remontów instalacji wewnętrznych. Włączenie ogrzewania w tych budynkach nastąpi wyłącznie po złożeniu w MPEC pisemnej dyspozycji.

Dodajmy, że nadchodzący sezon grzewczy będzie znacznie droższy. Po tym jak Urząd Regulacji Energetyki na wniosek MPEC zatwierdził nową taryfę, od października mieszkańcy zapłacą za ogrzewanie średnio ok. 10 procent więcej.

ac / fot. Pixabay

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821