Z tej kategorii
Basen na Marcince otwarty od soboty. Nowe zasady korzystania

2020-07-03 Wiadomości

W najbliższą sobotę, 4 lipca będzie można korzystać z letniej pływalni Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy al. Tarnowskich – choć na nieco innych niż dotychczas zasadach.

Ryszard Ścigała wychodzi z więzienia

2020-07-03 Wiadomości

Sąd penitencjarny w Rzeszowie zwolnił skazanego na trzy lata więzienia za korupcję Ryszarda Ścigałę z reszty odbywania kary. Były prezydent Tarnowa jeszcze dziś wróci do domu.

Ogłoszono przetarg na drugą część łącznika brzeskiego

2020-07-03 Wiadomości

Krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłosił przetarg na zaprojektowanie i budowę drugiej części tzw. łącznika brzeskiego. Połączy on drogę krajową nr 75 z autostradą A4. Będzie też pełnił funkcję zachodniej obwodnicy Brzeska.

Joga w Parku Strzeleckim

2020-07-02 Wiadomości

Do Parku Strzeleckiego powróciła joga. Bezpłatne zajęcia na trawie prowadzi Agnieszka Tyrka, założycielka szkoły jogi „Manas”, która praktykuje jogę już od kilkunastu lat.

Ruszył program "Moja woda". Można dostać 5 tys. zł na zbieranie deszczówki lub budowę oczek wodnych

2020-07-02 Wiadomości

1 lipca rozpoczął się nabór wniosków w programie Moja Woda. Można zyskać nawet 80 proc. (ale nie więcej niż 5 tys. zł) dofinansowania budowy przydomowych instalacji, zatrzymujących wody opadowe lub roztopowe. Celem programu jest łagodzenie skutków suszy w Polsce, a nabór wniosków potrwa do 31 maja 2024 lub do wyczerpania puli środków.

Nowe uprawnienia straży miejskiej. Nawet 500 zł za uchylanie się od opłat za śmieci

2020-07-02 Wiadomości

Szykują się nowe uprawnienia dla straży miejskich. Mandatem w wysokości 500 zł będą mogli zostać ukarani mieszkańcy, którzy nie złożyli deklaracji śmieciowych, nie założyli kompostownika, a także kierowcy, którzy złamali zakaz wjazdu do strefy czystego transportu.

W potoku Wątok znaleziono zwłoki mężczyzny

2020-07-01 Wiadomości

W środę rano w Wątoku w centrum Tarnowa znaleziono ciało mężczyzny w wieku około 50 lat. Zwłoki zauważył przypadkowy przechodzień i zawiadomił służby.

Od dziś zmiany w komunikacji miejskiej. Zmienił się rozkład, włączono klimatyzację i... ruszyły policyjne kontrole maseczek

2020-07-01 Wiadomości

Jak informuje Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie, od 1 lipca zmienią się rozkłady jazdy autobusów linii 3, 14 oraz 31. To jednak nie wszystkie zmiany, jakie czekają pasażerów. Od dziś ponownie mogą korzystać z dobrodziejstw klimatyzacji. Zanim jednak wejdą do autobusu, muszą pamiętać o obowiązku zakrywania ust i nosa. Kara za brak maseczki to nawet 500 zł. Właśnie ruszyły kontrole policji.