Z tej kategorii
Rozpoczęły się ferie. Jak spędzić zimę w mieście?

2020-01-26 Wiadomości

Uczniowie rozpoczęli dwutygodniowe ferie zimowe. Chociaż aura nie rozpieszcza amatorów białego szaleństwa, nie oznacza to, że dzieci będą skazane na nudę. Podpowiadamy, co w czasie odpoczynku od nauki można robić w Tarnowie.

Zaginął 54-letni mężczyzna. Jest chory na serce

2020-01-25 Wiadomości

Zaginął Stefan Kępowicz, mieszkaniec Łęk Górnych. Ostatni raz widziany był w czwartek 23 stycznia w godzinach porannych. Mężczyzna w grudniu ubiegłego roku był operowany na serce, a nie ma przy sobie leków ani telefonu. Jego rodzina prosi o pomoc.

Pomysł na weekend

2020-01-24 Wiadomości

Nie masz żadnych planów na weekend? Nie wiesz, czy coś ciekawego dzieje się w mieście i okolicach? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka propozycji.

Tarnowskie Liceum Sztuk Plastycznych i dwór w Jeżowie przejdą pod skrzydła ministra?

2020-01-25 Wiadomości

Dwór w Jeżowie wymaga pilnego remontu. Miasto, czyli właściciel zabytku takich planów nie ma, dlatego zamierza pozbyć się kłopotu. Z racji, że gospodarzem kasztelu jest Zespół Szkół Plastycznych w Tarnowie, magistrat rozpoczął rozmowy z ministerstwem w sprawie przejęcia przez nie szkoły wraz z całym majątkiem, czyli zabytkowym dworkiem i parkiem.

W Tarnowie manifestowali w obronie sędziów

2020-01-24 Wiadomości

W czwartek wieczorem niewielka grupa osób protestowała przed gmachem sądu w Tarnowie. Manifestacja odbywała się pod hasłem: "Kneblowanie sądów = rozwód z Europą". Podobne protesty miały miejsce w całej Polsce.

Przedszkolaki wystawiły jasełka dla niepełnosprawnych

2020-01-24 Wiadomości

Dzieci z Przedszkola Niepublicznego Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP NP w Tarnowie, wystawiły wyjątkowe jasełka dla podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II.

Tarnów zdał test IQ i otrzymał certyfikat inteligentnego miasta

2020-01-24 Wiadomości

Tarnów otrzymał certyfikat Smart City, który ocenia poziom zarządzania usługami miejskimi i jakością życia, a także realizowanie rozwiązań z zakresu zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska. Certyfikat został wręczony władzom Tarnowa podczas wczorajszej sesji rady miasta przez wiceprezes zarządu Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji S.A., Annę Wyrobę.

100 lat w świetnej formie!

2020-01-24 Wiadomości

Tarnowianka Zofia Lichwała świętowała wyjątkowe urodziny. Patrząc na pogodną, pełną wigoru i promiennie uśmiechniętą jubilatkę, trudno uwierzyć, że ma już sto lat.