Od piątku Tarnów ponownie stolicą komedii. Ruszyła jubileuszowa Talia
access_time 2021-09-18 12:25:00
Cyrkopunkowy musical "Circus Kafka" w reż. Michała Walczaka zainaugurował w piątek 25. edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia w Tarnowie. Przed nami kolejne festiwalowe wieczory. Jeżeli jeszcze nie zdążyliście kupić biletów na poszczególne spektakle, przy odrobinie szczęścia możecie je wygrać w naszym konkursie.

Osiem spektakli konkursowych, przygotowanych przez teatry z całego kraju, pokazanych zostanie podczas XXV Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia, który potrwa do 25 września. Widzowie zobaczą na scenie takich aktorów, jak m.in. Paweł Małaszyński, Olga Bołądź, Szymon Bobrowski, Bartłomiej Topa, Anita Sokołowska, Agnieszka Warchulska, Marcin Perchuć, Wojciech Zieliński, Lucyna Malec, Andrzej Nejman, Elżbieta Romanowska, Dorota Chotecka, Katarzyna Żak, Justyna Sieńczyłło. Nagrodę główną festiwalu stanowi statuetka Talii i kwota 15 tys. zł, którą przyzna profesjonalne jury dla najlepszego spektaklu. Swojego laureata będzie miała też publiczność, która wybierze własne zwycięskie przedstawienie.

Jakie jeszcze spektakle zobaczymy? Na sobotę zaplanowana jest adaptacja komedii Aleksandra Fredry "Gwałtu, co się dzieje" Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim, w reż. Jacka Głomba (spektakle o godz. 16 i 20 na Dużej Scenie teatru Solskiego). W niedzielę zobaczymy przygotowany przez tarnowski teatr "Mayday" Raya Cooneya w reż. Tadeusza Łomnickiego. (scena CSM - godz. 17 i 20). W poniedziałek Stowarzyszenie Teatr Nowy z Krakowa zaprezentuje spektakl "Kazik, ja tylko żartowałem" Ziemowita Szczerka, w reż. Piotra Siekluckiego (godz. 17 i 20, teatr). W środę na scenie teatru rządzić będzie "Testosteron" Andrzeja Saramonowicza, Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach, w koprodukcji z Teatrem im. J. Kochanowskiego w Opolu (godz. 17 i 20), natomiast na scenie CSM obejrzymy sztukę Seymoura Blickera "Nie książka zdobi człowieka", warszawskiego Teatru Kwadrat im. E. Dziewońskiego, w reż. Giovanny Castellanos (godz. 17 i 20). Z kolei w piątek na scenie teatru pokazany zostanie „Rewizor”Mikołaja Gogola, krakowskiego Teatru Bagatela, w reż., opracowaniu dramaturgicznym, scenografii i opr. muzycznym Mikołaja Grabowskiego (godz. 17 i 20), a na scenie CSM „Dobrze się kłamie” - spektakl w oparciu o film Paolo Genovese, Tito Productions, Spektaklove, w adaptacji Bartosza Wierzbięty i w reż. Marcina Hycnara. Wydarzeniem towarzyszącym będzie koncert "Miłosna Osiecka" w wykonaniu Katarzyny Żak, który zaplanowano na czwartek, 23 września o godz. 19 w tarnowskim teatrze.

Dla naszych czytelników mamy trzy podwójne zaproszenia na środowe spektakle:"Testosteron" (Duża Scena teatru, godz. 17 - 1 podwójne) i "Nie książka zdobi człowieka" (CSM, godz. 17 - 2 podwójne). Napiszcie, który z nich chcielibyście zobaczyć. Zgłoszenia należy zamieszczać pod postem konkursowym na naszym fanpage'u lub wysyłać na adres mailowy konkurs@tarnow.net.pl. Macie czas do niedzieli, 19 września, do północy.

ac / fot. A. Gawle, archiwum teatru

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821