Fatalne warunki na drogach i rozkojarzeni kierowcy. Wysyp kolizji po załamaniu pogody
access_time 2021-09-17 15:00:00
Wystarczyło, że spadł deszcz, by natychmiastowo wzrosła liczba kolizji na drogach regionu. Policja apeluje do kierowców o ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków pogodowych.

Pierwsza groźna stłuczka miała miejsce nad ranem w Pogórskiej Woli. Kierujący osobowym seatem zagapił się na potrąconą przez inny samochód zwierzynę i zjechał na przeciwny pas ruchu, doprowadzając do kolizji z nadjeżdżającym citroenem. - Doszło do zderzenia bocznego pojazdów, które zostały odrzucone poza jezdnię. Na miejscu pojawili się ratownicy medyczni i przewieźli 68-letnią pasażerkę seata do szpitala. Na szczęście nic się kobiecie nie stało i po badaniach opuściła placówkę leczniczą - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

W tym samym czasie doszło do kilku kolizji na tarnowskim odcinku autostrady w kierunku Rzeszowa. - Kierowcy powiadamiali, że na wysokości miejscowości Bielcza, Jasień Brzeski i Zaczarnie w barierki energochłonne uderzyły samochody osobowe - dodaje rzecznik. Na miejsce wysłano patrole drogówki i jednostki straży pożarnej. Na wysokości wsi Zaczarnie strażacy musieli wycinać zakleszczonego w rozbitym samochodzie kierowcę. Wszystkie dotychczasowe zdarzenia drogowe policja zakwalifikowała jako kolizje, a sprawców ukarała mandatami.

Tarnowska policja apeluje do kierowców o ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków pogodowych. - Zmieniły się warunki atmosferyczne, które wymuszają na kierujących zwiększenia uwagi, zmniejszenia prędkości oraz przewidywania, że na mokrej, śliskiej jezdni przyczepność spada, a droga hamowania znacznie się wydłuża. Padający deszcz nie jest sprzymierzeńcem kierowców, dlatego apelujemy o zachowanie dużej ostrożności, skupienia uwagi i zwiększenia odległości od poprzedzającego pojazdu - przypomina policjant.

ac / fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821