Nietrzeźwy kierowca chciał zawieźć dzieci na wycieczkę
access_time 2021-09-16 09:18:00
Policja z Brzeska zatrzymała kierowcę, który zamierzał zawieźć dzieci na szkolną wycieczkę, mając w wydychanym powietrzu ponad pół promila alkoholu. Sprawa będzie miała swój finał w sądzie.

Sytuacja miała miejsce w środę po godz. 7 rano na parkingu przed szkołą w Mokrzyskach. Po otrzymaniu wcześniejszego zgłoszenia od organizatora wyjazdu, policjanci z brzeskiej komendy sprawdzili stan trzeźwości kierowcy autokaru. Okazało się, że 63-letni mieszkaniec powiatu bocheńskiego ma ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialny kierowca stracił prawo jazdy i pracę, a teraz czeka go wizyta w sądzie. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz wysoka grzywna.

To już kolejny kierowca autobusu w powiecie brzeskim, który w ostatnim czasie zamierzał przewozić dzieci, znajdując się pod wpływem alkoholu. 21 lipca w miejscowości Gnojnik brzeska drogówka sprawdzała autokar wcześniej nie zgłoszony do kontroli. Wtedy okazało się że kierowca był w tzw. stanie po użyciu alkoholu (między 0,2 i 0,5 promila lub od 0,1 do 0,25 mg w 1 dm wydychanego powietrza).

- Policjanci brzeskiej drogówki systematycznie prowadzą kontrole autobusów i gimbusów przewożących dzieci i młodzież. Sprawdzają m.in. stan techniczny pojazdów, uprawnienia kierowców oraz ich stan trzeźwości. Pamiętajmy, jeśli nauczyciel, rodzic czy organizator wyjazdu będzie miał jakiekolwiek podejrzenia, dotyczące stanu technicznego autokaru lub stanu trzeźwości kierowcy nie warto ryzykować życia własnego lub swoich dzieci, należy powiadomić o swoich podejrzeniach policję - przypomina asp. sztab. Grzegorz Buczak, rzecznik prasowy policji w Brzesku.

ac / fot. Policja

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821